FESTIWALE,  Transatlantyk

Czasoprzestrzenie – Kaleidoscope VR na Transatlantyku

vrCzasoprzestrzenie – Kaleidoscope VR na Transatlantyku to pierwszy w Polsce przegląd filmów i doświadczeń artystycznych wirtualnej rzeczywistości z całego świata. Przez trzy dni (od piątku 24.06 do niedzieli 26.06) w centrum EC1 w Łodzi będzie można obejrzeć ponad trzydzieści animacji, dokumentów i krótkich filmów fabularnych stworzonych z myślą o rodzącym się na naszych oczach nowym medium.

Wśród doświadczeń zobaczymy między innymi animację poklatkową Mad God zdobywcy Oscara Phila Tippetta, love story Pierre’a Friqueta Jet Lag, które zostało wybrane najlepszym filmem festiwalu przez publiczność Kaleidoscope VR World Tour, czy też wyprodukowane przez ARTE Notes On Blindness: Into Darknes w reżyserii Arnaud Colinarta i Amaury’ego la Burthe’a w ramach pokazu przedpremierowego.

Gośćmi przeglądu będą Philipp Wenning – reżyser i Alex Herrmann – producent, autorzy filmu dokumentalnego Future of VR (skrót od Virtual Reality). Czasoprzestrzenie są pierwszym, organizowanym na taką skalę, wydarzeniem filmu wirtualnej rzeczywistości w Europie. Podobne przeglądy odbyły się dotąd w ramach festiwali Sundance i SxSW w Stanach Zjednoczonych. Największe europejskie imprezy filmowe, takie jak Cannes czy Berlinale, również umieściły w swoich tegorocznych programach doświadczenia VR, jednak trzydniowy pokaz tak szerokiego i różnorodnego repertuaru jest przedsięwzięciem pionierskim w tej części świata.

Organizatorami przeglądu są Festiwal Transatlantyk i Wrocławska Fundacja Filmowa.

Partnerem strategicznym przeglądu jest Kaleidoscope VR: zlokalizowana w San Francisco instytucja zajmująca się promocją wirtualnej rzeczywistości jako medium sztuki i filmu, skupiającą twórców z całego świata. Dzięki swojej rozproszonej formule spotkań lokalnych, Kaleidoscope VR oferuje dostęp do najlepszych utworów z dziedziny Art VR i Cinematic VR z różnych zakątków globu, wpływając jednocześnie na wzrost świadomości roli, jaką wirtualna rzeczywistość może pełnić w dziedzinie sztuki i filmu.

Szczegóły znajdziecie na stronie www.transatlantyk.org.

Link do wydarzenia na facebooku TUTAJ.

(Informacja prasowa)

_____________________________________

Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *