Czytam EKRANy, KINO, Presto Varia, Wiadomości


ekranyEKRANy
to pismo poświęcone różnorodnym zjawiskom współczesnego kina i mediów
, wydawane w atrakcyjnej i nowoczesnej szacie graficznej, dystrybuowane w całej Polsce w wersji papierowej, a także za pośrednictwem platform cyfrowych.

W magazynie publikują wybitni filmoznawcy i krytycy filmowi z całego kraju, reprezentanci różnych pokoleń i stanowisk badawczych, analizujący zjawiska związane z historią i teorią kina, filmem najnowszym, serialem telewizyjnym, grami wideo, kinem dokumentalnym i animowanym oraz media-artem. […] Oprócz artykułów filmoznawczych (pisanych zawsze żywym i potoczystym językiem) w EKRANach pojawiają się felietony, recenzje, wywiady i krzyżówka. Dobór tematów pozwala dotrzeć do zagadnień nieobecnych w żadnym innym medium w Polsce, a atrakcyjna szata graficzna oddaje koloryt i dynamizm opisywanego medium, którego rozwój (zarówno w filmie artystycznym, jak i komercyjnym) jest przez autorów śledzony z naukową powagą i kinofilską pasją (ekrany.org.pl).

—————————————————————————————————————————————————


luty16_okladka_3:Layout 1Miesięcznik, w którym w profesjonalny sposób pisze się o kinie.
Oprócz recenzji najnowszych produkcji znaleźć tu możemy relacje z festiwali filmowych, wywiady z reżyserami i aktorami, artykuły problemowe, przekrojowo prezentujące określone zagadnienie. Wbrew pozorom zaletą tego pisma jest fakt, iż w kolejnych numerach pojawiają się teksty dotyczące wydarzeń, które miały miejsce dużo wcześniej. Dzięki temu mamy okazję delektować się spotkaniami z festiwalem, pojedynczym obrazem lub artystą, choć w innych mediach już o tym dawno zapomniano (kino.org.pl).

 

 

—————————————————————————————————————————————————

 

okladka_presto14_dMagazyn tak oto się prezentuje:

Presto to nowoczesny magazyn, w którym przystępnie i ciekawie piszemy o dobrej muzyce, nie tylko klasycznej.”

I jest to prawda. Jest to magazyn nowoczesny, bo oprócz wersji drukowanej można sięgnąć po wersję on-line (prostoomuzyce.pl), rozbudowaną o dodatkowe rubryki i zawierającą bieżące informacje. Dodatkowo na stronach pisma znajdują się niekiedy odnośniki do stron internetowych, na których można usłyszeć opisywane utwory.

Język artykułów jest rzeczywiście przystępny. A tematyka bardzo szeroka – od klasyki po coś, co najbardziej mnie interesuje, czyli muzykę filmową – i to w dużych dawkach. Co więcej, od numeru 13. w piśmie pojawiła się osobna rubryka Profil Filmowy Presto, w której właśnie tematyka muzyki filmowej gra główną rolę – i w tworzeniu której mam przyjemność uczestniczyć.

 

 

Dodaj komentarz