FESTIWALE,  Tofifest

Energia muzyki filmowej oraz kino japońskie i fińskie, czyli kolejne wieści tuż przed Tofifest 2017

Już tylko trzydzieści dni pozostało do otwarcia jubileuszowej 15. edycji festiwalu Tofifest w Toruniu. Organizatorzy z dnia na dzień odkrywają kolejne karty, ogłaszając sekcje filmowe i wydarzenia towarzyszące.

Gala otwarcia i zamknięcia opierać się będzie na popularnym w ostatnich latach wątku muzyki filmowej. Koncert otwierający festiwal nosi nazwę „Energia muzyki filmowej”, zaś wśród wykonawców usłyszymy m.in. Katarzynę Nosowską (która odbierze w tym roku nagrodę Złotego Anioła za niepokorność twórczą), Krzysztofa Iwaneczko i Asię Czajkowską-Zoń. Artyści zaprezentują utwory wokalne pochodzące z filmów Quentina Tarantino czy Ridleya Scotta.

Koncert finałowy zaś wypełni brzmienie filmowych melodii skomponowanych przez kobiety. Nie bez przyczyny zatem wydarzenie to odbędzie się pod hasłem: „Muzyka jest kobietą”. Wystąpią m.in. Paulina Przybysz, Krzysztof Zalewski i Anna Karwan.

W pasmach filmowych znajdziemy dwa przeglądy kina dalekiego naszej kulturze, a jednak mówiącego – podobnie jak kino europejskie – o podstawowych problemach człowieka. Jak kwiaty wiśni zakwitnie w Toruniu film japoński, a z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Finlandię obejrzymy produkcje z tego właśnie kraju.

Na kolejne wieści z Torunia nie będziemy zapewne długo czekać. Najbardziej intryguje mnie, z kim publiczność będzie mogła się spotkać podczas otwartych wywiadów i konferencji. O tym powinniśmy dowiedzieć się już wkrótce. W końcu do festiwalu został niecały miesiąc…

_____________________________________

Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *