MUZYKA FILMOWA

Koncert Muzyki Filmowej Johna Williamsa w Trójmieście

KMF_3miastoKilka miesięcy temu informowałam o datach Koncertów Muzyki Filmowej z muzyką Johna Williamsa. Wydarzenie miało odbyć się w dwóch miejscach – w Warszawie (Hala Torwar) i w Trójmieście (Ergo Arena). Według najnowszych informacji, których udzieliła mi osoba zajmująca się kontaktem z mediami, pierwszy wspomniany koncert (w Warszawie – 27 grudnia) został odwołany. Bilety zakupione na tę imprezę można zwrócić lub wymienić na miejsca w Ergo Arenie na 6 grudnia. Ponadto wydarzenie Pixar in Concert zostało przeniesione właśnie na 27 grudnia (Filharmonia Narodowa w Warszawie). Szczegóły znajdziecie na stronie organizatora: www.KoncertFilmowy.pl.

Przypomnijmy zatem, co czeka nas podczas mikołajkowego koncertu, w którym pierwszoplanową rolę pełnić będzie muzyka Maestro Johna Williamsa.

Grudzień 2015 roku to czas, w którym słowa „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…” po raz siódmy w historii kina zagoszczą na wielkich ekranach – zbliża się bowiem premiera filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy.

Również w grudniu, po raz pierwszy w Polsce, w trójmiejskiej Ergo Arenie zabrzmi nowa, skomponowana z okazji jubileuszu, rozbudowana suita z Gwiezdnych Wojen autorstwa Johna Williamsa. Kompozytor ten ma już na koncie 49 nominacji do Oscara i 5 statuetek, a muzyka z Gwiezdnych Wojen w 2005 roku została wybrana przez American Film Institute najwspanialszym soundtrackiem wszech czasów.

Z repertuaru Maestro Johna Williamsa wykonane zostaną również suity z Szeregowca Ryana oraz Listy Schindlera, które to na stałe wpisały się do kanonu muzyki filmowej. Ponadto nie zabraknie porywającego marszu Supermana, podniosłego tematu z Parku Jurajskiego oraz motywu rekina z filmu Szczęki.

W programie koncertu znalazły się również muzyczne kompozycje ze współczesnych blockbusterów: epicka suita Patricka Doyle’a z filmu Thor, porywająca kompozycja Johna Powella do filmu X-men: Ostatni Bastion, jedyny w swoim rodzaju Spider-Man Danny’ego Elfmana, wreszcie temat z przełomowego Avatara autorstwa Jamesa Hornera. To jednocześnie wskazówki dla wszystkich fanów cyklu Koncertów Muzyki Filmowej, czego można się spodziewać w kolejnych jego odsłonach.

Utwory wykona Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod batutą Macieja Sztora. Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, fragmenty filmów oraz najsłynniejsze filmowe kadry.

Bilety na koncerty w Trójmieście dostępne są na stronie KoncertFilmowy.pl oraz w serwisie Eventim.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu na: www.KoncertFilmowy.pl.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Koncert w Trójmieście:
Termin: 06.12.2015 (niedziela)
Godzina: 19:00
Miejsce: ERGO Arena Gdańsk/Sopot, Plac Dwóch Miast 1
Ceny biletów: 59, 99, 129, 149, 169 zł

Czas trwania koncertu: 80 minut

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Anna Lasota – solistka
Maciej Sztor – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – słowo o muzyce

Repertuar:
Alfred Newman – Fanfara Fox
John Williams – Gwiezdne Wojny: Suita z filmów I-VI
John Williams – Szczęki
John Williams – Park Jurajski
John Williams – Superman
John Williams – Lista Schindlera
John Williams – Szeregowiec Ryan
Danny Elfman – Spider-Man
Patrick Doyle – Thor
James Horner – Avatar
John Powell – X-Men: Ostatni Bastion
Finał: wiązanka najpopularniejszych tematów Johna Williamsa: Gwiezdne Wojny, Szczęki, Superman, Poszukiwacze Zaginionej Arki, Harry Potter, E. T.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *