FESTIWALE

Bytom Film Festival 2016

Bytom Film FestivalFestiwal Popularyzatorów Filmowych, czyli Bytom Film Festival odbędzie się w tym roku po raz drugi, w dniach 7-11 września. Jest to kolejna lokalna inicjatywa, która ma duże aspiracje, bo wychodząc z jednego punktu na mapie, angażuje uwagę i zainteresowanie twórców i publiczności całego kraju. Całym sercem popieram takie działania, dlatego przekazuję Wam informację o tym festiwalu. Warto wiedzieć, że oprócz głośnych na całą Europę imprez filmowych istnieją mniejsze, które jednak z taką samą pasją ukazują nam świat kina w różnych jego aspektach.

Zanim oddam głos Organizatorom, odsyłam Was do trzech moich recenzji, które wezmą udział w konkursie:

A teraz o idei festiwalu opowiedzą Organizatorzy:

„Obie nazwy  tego wydarzenia wskazują na podstawowe dla nas cele: odkrywanie i dzielenie się lokalną śląską kinematografią oraz bezprecedensowe docenienie zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, zajmujących się szeroko pojętą promocją i krytyką kina. Pierwszy wybór motywuje miejsce naszego urodzenia – niezbywalne, wewnętrzne poczucie przynależności i jednoczesne dystansowanie się wobec niego, by dostrzec i opisać, czym jest „śląskość”, i jak wpływa na twórców i powstałe tutaj filmy. Przyjrzenie się pracy popularyzatorów jest znaczące dla nas jako widzów, gdyż kształtują oni nasze gusta i opinie, wpływając na nasz wybór filmów.

Tegoroczna formuła przyznawania nagród składa się z dwóch konkursów. Krótkie metraże po raz drugi powalczą o Bytomskie Lwy, wśród których szukamy bezkompromisowych indywidualistów i wyśmienitych reżyserów. Twórcy recenzji, blogów, vlogów i plakatów zostaną ocenieni przez adekwatne Jury oraz przez publiczność i wszystkich zainteresowanych, jako że głosowanie odbędzie się przez stronę internetową. Wraz z nadejściem II edycji festiwalu, zmienia się formuła przyznawania nagród. Poza konkursem filmowym, w którym niezależne produkcje po raz kolejny powalczą o Bytomskie Lwy, wyróżniać będziemy przede wszystkim owych, wybitnych animatorów filmowych. Przed nami nowe wyzwania, Bytom Film Festiwal pomimo nowej formuły, wciąż pozostaje festiwalem reżyserów niepokornych, indywidualistów bezkompromisowych, posługujących się własnym stylem oraz niepowtarzalnym językiem. „Nieważne, jak o tobie mówią, ważne, żeby mówili” – Podążając za tą myślą, staramy się doceniać tych, którzy realizują swoje własne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju recenzje oraz dzieła filmowe. FPF Bytom Film Festiwal swoje istnienie zawdzięcza poświęceniu oraz zaangażowaniu wielu osób. Jest i zawsze pozostanie wydarzeniem otwartym, szanującym różnorodność, odrębność oraz wolność twórczą i krytyczną. Jego główną misją jest wspieranie oraz promowanie  środowiska okołofilmowego, któremu wszyscy zawdzięczamy wyższą jakość odbioru dziesiątej muzy.

Druga edycja FPF. Bytom Film Festiwal, odbędzie się między 7 a 11 września 2016 roku!
Wydarzenie odnaleźć można na mapie wybranych festiwali PISF (Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej) oraz na stronie internetowej KIPA (Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych).”

Szczegóły na temat festiwalu znajdziecie na stronie www.festiwalbytom.pl.

_____________________________________

Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *