FESTIWALE

Bytom Film Festival 2017

Do ciekawych inicjatyw należy Bytom Film Festival. Jest to wydarzenie, którego ideą jest łączenie środowisk związanych z szeroko pojętym przemysłem filmowym.

Bytom Film Festival kierujemy do środowiska profesjonalistów i amatorów aktywnie próbujących swoich sił w przemyśle filmowym. Postanowiliśmy odrzucić formułę znaną z powtarzających się festiwali kina awangardowego, tworząc wydarzenie, gromadzące wokół siebie różnorodną grupę odbiorców. Na bytomskich scenach stają blogerzy, recenzenci, krytycy, zaś w centrum pojawiają się sami reżyserzy. Jest to jedyna w Polsce okazja dla młodych popularyzatorów filmowych do zetknięcia się z szeroką widownią. Wykorzystujemy różne środki przekazu, aby docierać do jak najszerszej publiki.

Choć nie miałam niestety okazji uczestniczyć w bytomskim festiwalu (czas ani odległość nie działają na korzyść), to jednak z zainteresowaniem śledzę program i obserwuję wydarzenia, jakie mają miejsce podczas kolejnych edycji. W tym roku już po raz trzeci Bytom Film Festival pojawia się w przestrzeni filmowych imprez.

Podczas trzech dni chcemy pokazać uczestnikom festiwalu zastosowanie nowych technologii w kinematografii, w tym pokazy filmów Virtual Reality. Po raz kolejny wychodzimy poza tradycyjne sale kinowe, proponując m.in. pokaz w gmachu Sądu. Planujemy również kolejne spotkania z artystami, oraz repertuar, który raz jeszcze zaskoczy naszą publiczność. Chcemy zaoferować naszej publiczności najciekawsze i technicznie najlepsze doświadczenia.

Szczególnym elementem jest Wirtualny Festiwal, czyli konkurs na najlepszą recenzję i najciekawszy blog o tematyce filmowej. To okazja do sprawdzenia własnych sił jako autora tekstów i jako twórcy strony internetowej związanej z ulubioną dziedziną, czyli kinem. Trzymajcie więc kciuki za moje recenzje filmu Manchester by the sea, Zjawa i Aż do piekła. Wszystkie konkursowe recenzje znajdziecie TUTAJ.

Program i informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie www.festiwalbytom.pl.

_____________________________________

Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *