MUZYKA FILMOWA,  Recenzje muzyki filmowej

„CINEMA JAZZ 2” | RECENZJA PŁYTY I KONKURS

Nakładem wytwórni Magic Records ukazała się druga część kompilacji złożonej z bardziej lub mniej znanych fragmentów ścieżek dźwiękowych, które swoim brzmieniem zabierają nas do świata jazzu. Cinema Jazz 2 godnie utrzymuje poziom, jaki wyznaczyła pierwsza płyta (moja recenzja płyty Cinema Jazz ukazała się w serwisie Soundtracks.pl TUTAJ).

Najnowszy album otwiera nagrodzona Oscarem muzyka Ludovica Bource’a z biało-czarnego, niemego filmu z 2011 roku pt. Artysta. Peppy and George to utwór żywiołowy, pełen energii i radości. Świetnych tematów jest w Cinema Jazz 2 wiele. Wśród nich usłyszymy m.in. fragmenty ścieżek dźwiękowych z filmów: Do utraty tchu, Kto wrobił królika Rogera, Wszystko o mojej matce, Tramwaj zwany pożądaniem, Wspaniali bracia Bakerowie czy Born to be blue. Lista kompozytorów, których utwory znalazły się na płycie, jest równie imponująca. Znajdziemy tu m.in. Alana Silvestriego, Alberto Iglesiasa, Elmera Bernsteina, Johna Barry’ego, Krzysztofa Komedę czy Charliego Parkera. Wszystkie utwory łączy aksamitny, jazzowy klimat – raz dynamiczny, porywający do tańca, a raz melancholijny i nostalgiczny. Dzięki temu płyty słucha się z niestygnącym zainteresowaniem.

Klub Filmowy Obraz i Dźwięk jest patronem medialnym płyty.

KONKURS!

W związku z wydaniem płyty mam dla Was trzy egzemplarze Cinema Jazz 2. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie: Który film z muzyką jazzową w tle najbardziej Ci się spodobał i dlaczego?

Na odpowiedzi czekam pod adresem kontakt@klubfilmowy.com do 31 sierpnia 2018 do północy.

Uwaga! Termin przesyłania odpowiedzi zostaje przesunięty do 5 września do północy!

Autorzy trzech najciekawszych wypowiedzi otrzymają egzemplarz płyty Cinema Jazz 2, którą ufundowała wytwórnia Magic Records.

Regulamin konkursu:

  1. Organizatorem konkursu jest Anna Józefiak, autorka strony www.klubfilmowy.com.
  2. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu drogą elektroniczną na adres kontakt@klubfilmowy.com odpowiedzi na pytanie: Który film z muzyką jazzową w tle najbardziej Ci się spodobał i dlaczego? W temacie maila proszę wpisać: KONKURS CINEMA JAZZ 2, a w treści (poza odpowiedzią na pytanie) imię i nazwisko.
  3. Termin przesyłania odpowiedzi upływa 31 sierpnia 2018 o północy (termin został przesunięty do 5 września do północy).
  4. Konkurs wyłoni trzy najciekawsze według organizatorki odpowiedzi. Imiona i nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na stronie www.klubfilmowy.com najpóźniej 10 września 2018 roku. Zwycięzcy zostaną powiadomieni również drogą mailową w tym samym terminie.
  5. Nagrodą w konkursie są trzy pojedyncze egzemplarze płyty Cinema Jazz 2 ufundowane przez wytwórnię Magic Records. Nagrody zostaną wysłane pocztą na koszt organizatora konkursu najpóźniej 15 września 2018.
  6. Od wyników konkursu nie ma odwołania.
  7. Uczestnik konkursu – czyli osoba, która wyśle wiadomość mailową z odpowiedzią na pytanie konkursowe – wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu (imię, nazwisko, adres mailowy, a w przypadku zwycięzców również adres domowy).

Ochrona danych osobowych:

  1. Administratorem danych osobowych (imię, nazwisko, adres mailowy, a w przypadku zwycięzców również adres domowy) jest organizator konkursu (Anna Józefiak, kontakt@klubfilmowy.com).
  2. Wymienione w punkcie 1. dane osobowe są przechowywane i przetwarzane wyłącznie dla celów przeprowadzenia konkursu i wysyłki nagród. Okres przechowywania danych mija 15 września 2018. Po tym czasie dane zostaną usunięte.
  3. Uczestnik konkursu ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich zmiany lub usunięcia przed terminem określonym w punkcie 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *