Festiwal Muzyki Filmowej,  FESTIWALE,  MUZYKA FILMOWA

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie 2014

Miło mi poinformować, że Klub Filmowy Obraz i Dźwięk otrzymał akredytację na Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Zapraszam więc już teraz do śledzenia relacji z wydarzeń festiwalowych na blogu i na profilu fb.

Znamy już najważniejsze punkty tegorocznej edycji FMF, która odbędzie się w dniach 25 – 28 września. Na program główny składają się cztery wielkie produkcje koncertowe: polsko-norweska koprodukcja Kon-TikiDalekomorska Wyprawa z udziałem kompozytora Johana Söderqvista, kultowe piosenki napisane do filmów z serii James Bond w wykonaniu gwiazd polskiej rozrywki i orkiestry, zdobywca pięciu Oscarów: Gladiator na żywo w wersji koncertowej z muzyką Hansa Zimmera i z udziałem współkompozytorki oraz wokalistki Lisy Gerrard, wreszcie Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej z okazji 100-lecia ASCAP z plejadą najważniejszych hollywoodzkich kompozytorów muzyki filmowej. Pierwszym gościem, który przyjął zaproszenie do udziału w gali, jest dwukrotny zdobywca Oscara – Gustavo Santaolalla. Wiemy również, że do Krakowa przyjedzie Dario Marianelli, zdobywca Oscara za muzykę do filmu Pokuta oraz autor innych wspaniałych ścieżek, m.in. do obrazu Duma i uprzedzenie i Anna Karenina. Szczegóły programu dostępne są na stronie festiwalu.

— Po raz pierwszy w historii festiwalu koncerty odbędą się w dwóch całkiem różnych, ale równie znakomitych wnętrzach. W doskonale znanej i związanej z niepowtarzalną atmosferą FMF postindustrialnej przestrzeni hali ocynowni ArcelorMittal Poland oraz w jednym z najnowocześniejszych obiektów widowiskowych Europy — Kraków Arena. […] Tegoroczna edycja to cztery potężne produkcje. Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników kina i muzyki. Gwarantujemy najwyższy światowy poziom — mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

_____________________________________

Facebook: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk

Twitter: @klubfilmowy

_____________________________________

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *