Wydarzenia

Filmowe poniedziałki w toruńskim Dworze Artusa

logo-filmowe-pon-1W moim pięknym Toruniu w Centrum Kultury Dwór Artusa ruszył cykl pod nazwą „Filmowe poniedziałki”. Raz w miesiącu na widzów czeka niespodzianka. Podczas spotkań prezentowane będą filmy znane i nieznane; stare i nowe – zawsze jednak warte obejrzenia i chwili refleksji. Idąc na seans do Artus Cinema, nie znamy tytułu filmu. W problematykę prezentowanych obrazów wprowadza gości Łukasz Wudarski – i dopiero wtedy dowiadujemy się, co zobaczymy danego dnia.

Organizatorzy tak charakteryzują swój cykl: „Na seanse specjalnie z myślą o kinomanach wybieramy filmy, które jeśli są już klasykami to wcale się nie zestarzały, a jeśli są nowościami, to wciąż chce się je oglądać. Podczas „Filmowych poniedziałków” nie ma wielkiej awangardy, filmów artystowskich, którymi zachwyca się tylko grono koneserów. Są za to produkcje, które są po prostu dobre. Każda projekcja poprzedzona jest krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym przedstawiane są ciekawostki i anegdoty przybliżające film i czyniący jego oglądanie przyjemniejszym.”

Cykl rozpoczął się klasycznie od filmu Alfreda Hitchcocka pt. Psychoza. Kolejny tytuł zapowiadany jest następująco: „Tym razem będzie to nowość, nominowana w zeszłym roku niemal do wszystkich najważniejszych nagród filmowych. Film, który udowadnia, że nasi rosyjscy sąsiedzi potrafią robić świetne kino, z jednej strony ambitne, będące ważnym głosem w sprawach politycznych, z drugiej zaś mogące odnosić komercyjny sukces.”

Domyślacie się, jaki film mają na myśli organizatorzy? Myślę, że nie będziecie mieli z tym problemu.

Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 27 kwietnia o godzinie 18.00. Bezpłatne wejściówki należy odbierać na pół godziny przed seansem.

Do zobaczenia w Artus Cinema!

_____________________________________

Facebook: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk

Twitter: @klubfilmowy

_____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *