Koncerty,  MUZYKA FILMOWA,  PORTAL PRESTO

FILMOWE PRZEBOJE SYMFONICZNIE W TORUNIU

Jaki jest sens kupowania biletów na koncert, którego program opiera się na znanych piosenkach filmowych, do znudzenia powtarzanych przy okazji niemal każdego muzycznego wydarzenia pod hasłem „muzyka filmowa”?

Taki, że nieoczekiwanie możemy przeżyć chwile zauroczenia melodiami, które dzięki wykonawcom staną się dla nas na nowo pełne życia i emocji.

„Filmowe przeboje symfonicznie” to kolejny koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, podczas którego muzycy pokazali, że nie ma dla nich nic niemożliwego. Od wielu lat przysłuchuję się występom TOS i dochodzę do wniosku, że jakikolwiek repertuar by trafił w ręce tych artystów, oni zawsze wydobędą z niego coś nowego, wyjątkowego i atrakcyjnego. Dotyczy to zarówno utworów klasycznych, jak i rozrywkowych albo właśnie filmowych. Do każdego gatunku toruński zespół podchodzi z takim samym szacunkiem.

Również tym razem okazało się, że muzyka, która w swojej istocie nie jest celem sama w sobie, lecz odgrywa służebną rolę wobec obrazu, może być wykonywana z pełnym oddaniem i pasją, dzięki czemu dostarcza słuchaczom intensywnych emocji.

Zapraszam do pełnej relacji zamieszczonej na stronie www.prestoportal.pl.

[Fot. Żaneta Kornecka]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *