Festiwal Muzyki Filmowej,  FESTIWALE,  MUZYKA FILMOWA

FORUM AUDIOWIZUALNE FMF 2024

Porozmawiajmy o muzyce filmowej

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to nie tylko spektakularne koncerty, ale też dyskusje, spotkania i prezentacje. W dniach 22–26 maja w Pałacu Potockich przy krakowskim Rynku odbędzie się kolejne Forum Audiowizualne FMF, skierowane zarówno do szerokiej publiczności, jak i przedstawicieli branży. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się głębiej w świat muzyki filmowej!

  Forum Audiowizualne FMF już od 2013 roku gromadzi najwierniejszych fanów muzyki filmowej. Część programu stanowi pasmo branżowe – Professionals – z myślą o szerokiej publiczności przygotowano pasmo Film Music Lovers. 22 maja o godz. 12.00 otworzy je konferencja prasowa z udziałem amerykańskiego kompozytora Elliota Goldenthala i jednej z najwybitniejszych polskich skrzypaczek – Agaty Szymczewskiej. Tego samego dnia goście Pałacu Potockich będą mieli okazję zastanowić się nad wpływem Listy Schindlera na wizerunek i krajobraz kulturalny Krakowa. Dyskusja wpisuje się w obchody 30-lecia nagrodzonego Oscarem filmu Stevena Spielberga.

  Tym, na co szczególnie czekają miłośnicy muzyki filmowej, są z pewnością spotkania z najbardziej cenionymi twórcami. Już 24 maja zanurzymy się zatem w podwodny świat Wieloryba Darrena Aronofsky’ego podczas rozmowy z kompozytorem Robem Simonsenem. Tego samego dnia czeka nas spotkanie z Elliotem Goldenthalem – autorem soundtracków do takich filmów jak Batman Forever, Wywiad z wampirem czy Frida. To jeden z największych kompozytorów naszych czasów, uhonorowany między innymi Oscarem, Grammy, Złotym Globem i Nagrodą Kilara.

  Do ważniejszych zjawisk we współczesnej kulturze należy poszukiwanie inspiracji w sztuce ludowej. Właśnie tego będzie dotyczyć będzie dyskusja, w której 25 maja wezmą udział między innymi Martin Phipps (autor muzyki do głośnego Napoleona Ridleya Scotta) oraz Arkadiusz Reikowski (uhonorowany nagrodą Digital Dragons za ścieżkę dźwiękową do gry Blacktail). Ten sam wątek powróci 26 maja w rozmowie z twórcami filmu Chłopi – kompozytorem Łukaszem „L.U.C.” Rostkowskim i reżyserką DK Welchman. Ponadto będziemy dyskutować o współpracy z sounddesignerami, zmianach związanych ze sztuczną inteligencją oraz perspektywie rozwoju polskiej branży muzyki filmowej.

  „Dzięki wsparciu naszych partnerów Pałac Potockich będzie w tym roku nie tylko miejscem spotkań, ale również nowych doświadczeń: od immersyjnej instalacji dźwiękowej, przez prezentację utworów stworzonych przez utalentowanych kompozytorów, aż po innowacyjne warsztaty hybrydowego miksu i masteringu z wykorzystaniem sprzętu Bettermaker. W ramach Forum Audiowizualnego FMF konsekwentnie prowadzimy również specjalistyczne działania edukacyjne, jak organizacja masterclasses i sesji nagraniowej dla laureatów konkursu FMF Young Talent Award. Wszystko to składa się na rzadko spotykaną okazję, by zdobyć cenną wiedzę oraz inspiracje” – mówi Michael Łyczek, zastępca dyrektora KBF ds. programowych.

  Wstęp na wydarzenia jest wolny. Szczegółowy program na stronie fmf.fm.

  [Informacja prasowa FMF]

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *