FESTIWALE,  MUZYKA FILMOWA,  Transatlantyk,  Wydarzenia

Gale muzyczne na Transatlantyk Festival 2016

Gala OtwarciaPGNiG Transatlantyk 2016 rozpocznie się już 23 czerwca. Jak co roku Festiwal zapoczątkuje Gala Otwarcia. Zgodnie z tradycją, tego wieczoru od godz. 20:00 Teatr Wielki na placu Dąbrowskiego w Łodzi rozbrzmi muzyką srebrnego ekranu. Kompozycje wielkich mistrzów tego gatunku, takich jak Hans Zimmer, John Williams, Ennio Morricone czy założyciela Festiwalu – Jana A.P. Kaczmarka zostaną uzupełnione utworami, które mogliśmy usłyszeć na małym ekranie i wykonane przez Transatlantyk Orchestra pod batutą Macieja Sztora wraz z chórem.

Tej nocy, muzyka przeniesie nas od starożytnego Rzymu, który odtworzą utwory z Gladiatora czy Quo Vadis, przez tajemniczą i mroczną stolicę Stanów Zjednoczonych – Waszyngton, zakodowany w równie majestatycznej kompozycji z serialu House of Cards, aż po krańce odległej galaktyki, które przybliży główny temat z Gwiezdnych Wojen.

Uroczyste otwarcie PGNiG Transatlantyk Festival 2016 uświetni obecność Pani Hanny Zdanowskiej – Prezydent Miasta Łodzi – miasta, które od tego roku stało się wspaniałym, otwartym portem dla Transatlantyku.

Festiwalowe wydarzenia zwieńczy Gala Zamknięcia, która odbędzie się 30 czerwca o godz. 20:00 w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Podczas uroczystości przyznane zostaną najważniejsze nagrody festiwalu m.in. Złota Arka za zwycięstwo w Konkursie Głównym Transatlantyk Festival. Autorem projektu statuetki jest jeden z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy, profesor Adam Myjak, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas finałowej Gali zostanie przyznana Nagroda Publiczności oraz Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych.

Wyłonieni zostaną także zwycięzców wyjątkowych w skali świata konkursów dla młodych kompozytorów: TRANSATLANTYK Instant Composition Contest 2016 i TRANSATLANTYK Film Music Competition 2016 z nagrodami głównymi wynoszącymi odpowiednio 15 000 PLN i 20 000 PLN. Zgodnie z tradycją Transatlantyk Festivalu, młodzi muzycy, laureaci konkursów kompozytorskich wezmą udział w muzycznej,  widowiskowej sztafecie (na ten fragment Gali czekam co roku najbardziej!!!).

Do zobaczenia i usłyszenia w Łodzi!

(Źródło: www.transatlantyk.org.)

_____________________________________

Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *