Koncerty,  MUZYKA FILMOWA,  Wydarzenia

Hans Zimmer w pierwszej europejskiej trasie koncertowej!

Hans_Zimmer-2016_Poland-1

Hans Zimmer, najwybitniejszy twórca muzyki filmowej, rozpoczyna pierwszą w swojej karierze trasę koncertową „Hans Zimmer on Tour”. Artysta odwiedzi również Polskę, gdzie zagra aż 3 koncerty: w Gdańsku, Łodzi i Krakowie.

Jego europejska trasa zainspirowana została wielkim sukcesem dwóch koncertów w legendarnej londyńskiej Hammersmith Apollo w 2014 roku. Były to jego pierwsze publiczne koncerty (po debiucie na Flanders International Film Festival) w ciągu całej, trwającej już kilka dekad hollywoodzkiej karierze. Koncerty były tym bardziej wyjątkowe, że towarzyszyli mu współpracujący z nim na co dzień gitarzyści – Johnny Marr i Pharell Williams.

Podobnie jak koncerty w Hammersmith, każdy występ w ramach obecnej trasy będzie wyjątkowym spektaklem audiowizualnym. Wizualizacje i światła zostały zaprojektowane przez światowej sławy Marca Brickmana. Marc jest dobrze znany fanom spektakularnych koncertów. Pracował ze wszystkimi – od Pink Floyd, przez Nine Inch Nails po Barbrę Streisand. Jest również odpowiedzialny za oświetlenie Empire State Building w Nowym Jorku. Koncerty Hansa Zimmera będą nie tylko brzmiały, jak żaden inny, ale również wyglądały, jak żaden inny.

Promotor i jednocześnie wielki przyjaciel Zimmera, Harvey Goldsmith, tak mówi o zbliżającej się trasie: “To będzie seria koncertów z orkiestrą, grającą muzykę filmową z filmami wyświetlanymi na ekranach. Hans zaprezentuje swoją muzykę na swój własny sposób. On sam ułożył kolejność utworów, dobrał muzyków i gości specjalnych. Tych koncertów nie można przegapić”.

Podczas koncertów w Polsce Hansowi Zimmerowi towarzyszyć będzie chór, Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz zespół w składzie:
Johnny Marr – gitara
Satnam Ramgota – instrumenty perkusyjne
Guthrie Govan – gitara
Yolanda Charles – gitara
Nick Glennie- Smith – instrumenty klawiszowe
Steve Mazzaro – instrumenty klawiszowe
Lebo M. – wokal
Miriam Blennerhassett – wokal

W ramach trasy Hans Zimmer On Tour w Polsce odbędą się 3 koncerty:
30 kwietnia w Ergo Arena, Gdańsk
1 maja w Atlas Arena, Łódź
3 maja w Tauron Arena, Kraków

Bilety do nabycia na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży.

____________________________________________________________________

Urodzony w Niemczech Hans Zimmer jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków Hollywood, chociaż jego pierwszy muzyczny sukces wcale nie wiązał się z muzyką filmową. Popularność zdobył jako członek popowej grupy The Buggles. Ich przebój „Video Killed the Radio Star” stał się wielkim hitem na całym świecie i był pierwszym teledyskiem wyemitowanym w MTV. 

Do świata muzyki filmowej Zimmer wkroczył w Londynie, w trakcie swojej długiej współpracy z wielkim kompozytorem i mentorem Zimmera, Stanleyem Myersem‚ z którym napisał muzykę do brytyjskiej komedii „Moja piękna pralnia”. Bardzo szybko zaczął dostawać propozycje pracy przy filmach już samodzielnie. Jednym z jego wielkich sukcesów z tamtego czasu była muzyka do bardzo uznanego przez krytyków i publiczność „Świata na uboczu”. Pisząc muzykę do tego filmu, jako jeden prekursorów połączył tradycyjną muzykę z nowymi technologiami. Dzięki temu do dzisiaj uważany jest za ojca integracji nowoczesnej muzyki elektronicznej z tradycyjnymi orkiestrowymi aranżacjami. 

Punktem zwrotnym w karierze Hansa był rok 1988, kiedy został poproszony o napisanie muzyki do filmu „Rain Man”. Film dostał Oskara za najlepsze zdjęcia, a Zimmer po raz pierwszy był nominowany za najlepszą ścieżkę dźwiękową. Rok później skomponował muzykę do kolejnego filmu, który został nagrodzony za zdjęcia – „Wożąc Pannę Daisy” z Jessicą Tandy i Morganem Freemanem.

W 1990 roku ugruntował swoją pozycję jako kompozytor muzyki do oskarowych produkcji, odbierając własną nagrodę za film „Król Lew”. Ścieżka do tego filmu sprzedała się w ponad 15-milionowym nakładzie, a poza Oskarem została nagrodzona również Złotym Globem, Tony, dwiema Grammy Awards oraz American Music Award. Zimmmer łącznie nominowany był do 7 nagród Złotego Globa, 7 Grammy’s i 7 Oskarów za: „RainMana”, „Gladiatora”, „Króla Lwa”, „Lepiej być nie może”, „Żonę Pastora”, „Cienką czerwoną linię”, „Księcia Egiptu” i „Ostatniego Samuraja”.

W 2000 roku Zimmer napisał muzykę do „Gladiatora”, za co dostał nominacje do Oskara, Złotego Globa i Nagrody Brytyjskich Krytyków Filmowych. Ścieżka dźwiękowa z tego filmu sprzedała się w ponad 3-milionach egzemplarzy na całym świecie, co spowodowało wydanie kolejnego albumu: “Gladiator: More Music From The Motion Picture”. W tym samym roku Hans napisał muzykę również do: „Mission: Impossible 2″‚ „Drogi do El Dorado” i „Co za tupet!”.

Nie sposób wymienić wszystkich filmów, do których Zimmer napisał muzykę, ale też mówiąc o nim nie można nie docenić przynajmniej tych najważniejszych: „Pearl Harbor”‚ „The Ring”, 4 filmy Ridleya Scotta: „Naciągacze”‚ „Hannibal”‚ „Helikopter w ogniu” i „Thelma i Louise”. Kolejne to: „Chłopaki mojego życia” i „Ich własna liga” Penny’ego Marshalla, „Prawdziwy romans” Quentina Tarantino, „Łzy słońca”, „Ognisty podmuch” Rona Howarda, „Szybki jak błyskawica”, „Biały labirynt” czy animowany „Mustang z Dzikiej Doliny” (do tego ostatniego 4 piosenki napisał wspólnie z Brianem Adamsem, w tym nominowaną do Złotego Globa “Here I Am.” )

Swój pierwszy koncert na żywo Zimmer dał podczas 27-go Flanders International Film Festival. Wystąpił wtedy ze stuosobową orkiestrą i stuosobowym chórem. Zagrał wybrane utwory z jego ścieżek do: „Gladiatora”‚ „Mission: Impossible 2″‚ „Rain Man”‚ „Król Lew” i „Cienkiej czerwonej linii”. Koncert został nagrany i wydany na płycie „The Wings Of A Film: The Music Of Hans Zimmer.” 

W 2003 roku Zimmer napisał muzykę do swojego setnego filmu i był to „Ostatni Samuraj” z Tomem Cruisem. Został za to nagrodzony Złotym Globem oraz Nagrodą Brytyjskich Krytyków Filmowych. W kolejnych latach skomponował muzykę do: „Lepiej późno niż później”, „Rybek z ferajny”, „Trudnych słówek”, „Madagaskaru”, „Kung Fu Panda”, „Incepcji”, „Hannibala”, „Sherlock Holmes”, „Piraci z Karaibów”, „Kod da Vinci”, Batman: początek”, „Karmazynowy przypływ”, ” Zniewolony. 12 Years a Slave”.

(Informacja prasowa)

____________________________________

Facebook: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *