MUZYKA FILMOWA,  Wydarzenia

Hans Zimmer z trasą koncertową w Polsce!

Zimmer2016Ta wiadomość rozgrzała wyobraźnię miłośników muzyki Hansa Zimmera! Od 6 kwietnia do 16 maja 2016 roku kompozytor odbywać będzie trasę koncertową w największych miastach Europy. Odwiedzi m.in. Londyn, Brukselę, Berlin, Paryż, Pragę i Wiedeń. Artysta zagra również trzy koncerty w Polsce: w Gdańsku (30 kwietnia), w Łodzi (1 maja) oraz w Krakowie (3 maja). 

W programie koncertów znajdą się między innymi tematy z filmów Piraci z Karaibów, Król Lew, Gladiator, Incepcja, Mroczny Rycerz, Niesamowity Spider-Man 2.

Hans Zimmer, laureat Oscara za przejmującą ilustrację muzyczną w filmie animowanym Król Lew, był gościem Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2014 roku. Podczas Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej wykonał wraz z orkiestrą monumentalny temat pochodzący z Incepcji Christophera Nolana. Wrażenie, jakie wywołał w słuchaczach, trudne było do opisania. Niemal każda cząstka powietrza drżała, gdy wybrzmiewały potężne tony tematu Time. Kto raz poczuł tę moc, chce po nią sięgnąć raz jeszcze!

W środowisku twórców muzyki filmowej pozycja Zimmera jako artysty jest oceniana niejednoznacznie. Niektórzy twierdzą, że kompozytor wciąż powiela swoje pomysły, inni dostrzegają w jego dziełach ogromne wsparcie młodych muzyków, którzy współpracując z Mistrzem, układają w rzeczywistości ścieżki, które on firmuje własnym nazwiskiem. Nie wszystkie kompozycje laureata Oscara z 1995 roku stoją na wysokim poziomie. Trzeba jednak przyznać, że liczba jego soundtracków jest imponująca, a zdecydowana większość z nich stanowi przyjemny i ciekawy dodatek do obrazu, któremu towarzyszy. Ma też Zimmer przebłyski geniuszu. Poza wspomnianą muzyką do animacji Disneya na uwagę zasługuje m.in. muzyka do filmu Batman. Początek, Helikopter w ogniu, Ostatni Samuraj czy Gladiator.

Komentując informację o trasie koncertowej, Zimmer powiedział: Realizowanie trasy takiej jak ta, to rzecz, którą zawsze chciałem zrobić. Jestem podekscytowany, że ten czas właśnie nadszedł. Cieszę się, że mogę zgromadzić wielu moich utalentowanych przyjaciół i dać publiczności doświadczenie, jakiego nigdy do tej pory nie przeżyli. (Źródło: http://www.harveygoldsmith.com/)

Zimmer staje się z roku na rok osobowością, która obok pracy twórczej skutecznie realizuje działania mające na celu świadome kreowanie swojego wizerunku. Określenie „celebryta” byłoby raczej krzywdzące, jednak kompozytor ma w sobie coś z „showmana”, który potrafi zwracać na siebie uwagę i oprócz swojej twórczości sprzedać również wielkie widowisko. Dowodem na to są właśnie koncerty jego muzyki, pełne wizualnych efektów, które robią ogromne wrażenie.

Czekamy zatem na Hansa Zimmera w Polsce i wyglądamy kolejnych jego ścieżek. Oby tylko promocja napisanej już muzyki nie zahamowała jego działań jako kompozytora. Byłaby to wielka szkoda…

Relacja z rozmowy przeprowadzonej z Hansem Zimmerem podczas FMF 2014 – TUTAJ.

Relacja z Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej na FMF 2014 – TUTAJ.

_____________________________________

Facebook: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *