FESTIWALE,  MUZYKA FILMOWA,  Transatlantyk

Instant Composition Contest 2017 – nabór do konkursu

Oto jeden z moich ulubionych punktów programu każdej edycji festiwalu Transatlantyk!

Od początku istnienia Transatlantyku organizatorzy festiwalu dbają o to, by umożliwić młodym talentom jak najlepszy start w karierze. Dlatego po raz siódmy ogłoszony został prestiżowy Transatlantyk Instant Composition Contest™ – międzynarodowy konkurs kompozytorski inny niż wszystkie.

Dumą każdego festiwalu są jego oryginalne, nigdzie indziej niedostępne programy. Transatlantyk Instant Composition Contest™ (TICC) to wyjątkowe i prestiżowe wydarzenie; jedyny na świecie konkurs symultanicznej kompozycji, czyli improwizacji synchronicznej do obrazu.

Każdy z młodych artystów obejrzy (po raz pierwszy) za kulisami krótki materiał filmowy, do którego od razu – ale już na scenie, na oczach widzów i jury – zagra na fortepianie kompozycję spójną z obrazem.

Pierwszym etapem Transatlantyk Instant Composition Contest™ są przesłuchania otwarte, do których mogą przystąpić wszyscy zgłoszeni uczestnicy. Do finału, stanowiącego drugi etap przesłuchań konkursowych, jury wybiera 10 młodych najbardziej kreatywnych muzyków. W komisji w ubiegłych latach zasiadały wybitne i znane osobowości świata filmu i muzyki, m.in.: John Debney, Richard Gladstein, Marco Beltrami, Jóhann Jóhannsson oraz Dyrektor Transatlantyku Jan A.P. Kaczmarek.

Transatlantyk Instant Composition Contest™ (TICC) jest jednym z flagowych projektów Festiwalu, wyjątkowym wydarzeniem opartym na idei spontanicznego muzycznego reagowania na obraz. Wymaga także biegłości technicznej w grze na fortepianie. W intencji twórcy konkursu Jana A.P. Kaczmarka, TICC ma służyć budowaniu warsztatu kompozytora, a w szczególności rozwijaniu umiejętności instynktownej interakcji z obrazem. W dotychczasowej historii konkursu udział wzięło kilkuset uczestników z aż sześciu kontynentów!

Zwycięzca konkursu otrzyma: Tytuł: Transatlantyk Instant Composer 2017 – First Prize – 15 000 PLN

Jury przyzna również:
Transatlantyk Instant Composer – Second Prize – 7 500 PLN
Transatlantyk Instant Composer – Third Prize – 5 000 PLN

Terminy:
29 maja 2017 – Ogłoszenie konkursu
5 lipca 2017 – Termin nadsyłania zgłoszeń oraz wpłaty wpisowego
19 lipca 2017 – Eliminacje
20 lipca 2017 – Finał konkursu (jurorzy wyłaniają finalistów, którzy następnie grają przed międzynarodowym Jury i publicznością)
21 lipca 2017 – ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród podczas Gali Zamknięcia.Wstęp na eliminacje oraz finał konkursu Transatlantyk Instant Composition Contest™ jest bezpłatny, pierwszeństwo przy wejściu na salę będą mieli posiadacze akredytacji festiwalowych. Przypominamy, że sprzedaż akredytacji odbywa się za pośrednictwem naszej strony www.transatlantyk.org – ich liczba jest ograniczona.

(Źródło: www.transatlantyk.org)

_____________________________________
Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *