Koncerty,  MUZYKA FILMOWA

Kameralne brzmienia muzyki filmowej w Toruniu

2016-7-8 - Muzyka Filmowa plus patroni medialniW ciągu ostatnich kilku lat miłośnicy muzyki filmowej przyzwyczaili się do tego, że podczas koncertów słuchają utworów w wykonaniu pełnego składu orkiestry, często z udziałem chóru. A gdyby tak wydobyć z muzyki filmowej esencję i podać ją w formie skondensowanej?

W moim pięknym Toruniu, w Dworze Artusa, rusza cykl koncertów, podczas których zaprezentowane zostaną znane i mniej znane muzyczne motywy w kameralnych aranżacjach. Usłyszymy m.in. tematy z serialu Gra o Tron oraz z filmów Anioły i Demony, Dobry Zły i Brzydki, Władca Pierścieni, Osada, Harry Potter, Różyczka, a także motywy nieznane szerszej publiczności, pochodzące z takich filmów, jak Wielkie PięknoTravelling Birds, czy Io non Ho Paura.

Klub Filmowy Obraz i Dźwięk jest patronem medialnym wydarzenia.

Wykonania wielkich filmowych tematów podjął się Kwartet Infinito, tworzony przez absolwentki Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Artystki z powodzeniem występują w salach koncertowych, w budynkach sakralnych, jak i na świeżym powietrzu. W roku 2014 kwartet rozpoczął współpracę z Toruńskim Chórem Męskim Copernicus oraz Toruńską Orkiestrą Wojskową. Aranżacjami utworów zajął się toruński kompozytor, Tomasz Cywiński.

Program każdego z czterech koncertów będzie się od siebie różnił, tak aby zaprezentować jak największą liczbę ciekawych kompozycji.

Mam dla Was bezpłatne wejściówki na wszystkie koncerty.

Aby je otrzymać, należy wysłać maila na adres kontakt@klubfilmowy.com z odpowiedzią na pytanie:

Co najbardziej zachwyca Cię w muzyce filmowej?

Najciekawsze odpowiedzi nagrodzone zostaną podwójnymi wejściówkami na wybrany przez Was koncert w Toruniu. Na maile czekam do piątku 29 lipca, do godziny 10.00. W treści podajcie termin koncertu, w którym chcecie wziąć udział. 

Terminy kameralnych koncertów muzyki filmowej:

  • 29 lipca (piątek) godz. 20:00
  • 30 lipca (sobota) godz. 13:00
  • 1 sierpnia (poniedziałek) godz. 19:00
  • 3 sierpnia (środa) godz. 19:00

Bilety na stronie www.artus.torun.pl.

_____________________________________

Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *