Camerimage,  FESTIWALE

KINO CAMERIMAGE | SEZON 2

Rusza drugi sezon działalności Kina CAMERIMAGE w Toruniu

I ogromnie mnie to cieszy, tym bardziej, że właśnie pojawiła się informacja o dołączeniu toruńskiego kina do Sieci Kin Studyjnych. Dzięki temu repertuar prezentowany na ekranie w Tumulcie będzie jeszcze bogatszy i ciekawszy.

Na otwarcie kolejnego sezonu organizatorzy wybrali film Prawo i pięść z 1964 roku, zrealizowany m.in. na ulicach Torunia, kilka kroków od siedziby Kina CAMERIMAGE. Gościem specjalnym pokazu była Magdalena Zawadzka, żona Gustawa Holoubka, grającego główną rolę w filmie Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego.

Majowy repertuar wygląda smakowicie, chociaż nie wszystkie tytuły są dla mnie. Horrory Ariego Astera – Midsommar. W biały dzień, Dziedzictwo. Hereditary i najnowszy Bo się boi – nie leżą w obszarze moich zainteresowań z prostej przyczyny – boję się horrorów. Dla miłośników twórczości amerykańskiego reżysera może to być jednak kuszące zestawienie.

Już jednak dwa tytuły z Audrey Hepburn (Śniadanie u Tiffany’ego i Rzymskie wakacje) oraz Książę i Czas apokalipsy to już z pewnością propozycje dla mnie.

Czekam też na zapowiadaną projekcję filmu Filip, kręconego w Toruniu, na której mają się pojawić twórcy.

Pełny repertuar Kina CAMERIMAGE znajdziecie na stronie www.kinocamerimage.pl.

[Zdj. Sławomir Kowalski – materiały prasowe]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *