FESTIWALE,  Koncerty,  Tofifest

Koncert filmowej klasyki na otwarcie 14. MFF Tofifest

tofifest_2016_koncert_otwarciaW środę ruszyła sprzedaż biletów na wielkie wydarzenie otwarcia 14. edycji festiwalu filmowego Tofifest w Toruniu. Mistrz świata DJ-ów Steve Nash oraz jego Film Orchestra z gościnnym udziałem Natalii Nykiel i Tomasza Organka, zagrają filmowe klasyki takich mistrzów jak Hans Zimmer, John Williams czy Ennio Morricone.

Steve Nash & Film Orchestra to projekt muzyczny przygotowany specjalnie na inaugurację 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, która odbędzie się 15 października.

Tym razem Nash — kompozytor, producent, pianista i DJ — wziął na warsztat muzykę z najlepszych filmów polskiej i światowej kinematografii. Twórczość Enio Moricone, Nino Roty, Hansa Zimmera, Johna Williamsa, Andrzeja Kurylewicza i Krzysztofa Komedy zaaranżował w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Podczas koncertu usłyszymy też kompozycje z filmów o Jamesie Bondzie, Mission Impossible, Incepcji, American Beauty i innych.

Do projektu Nash zaprosił muzyków oryginalnych i niekonwencjonalnych — artystów mieszających style, łączących gatunki, szukających własnej drogi.

W koncercie wezmą udział Natalia Nykiel i Tomasz Organek. Natalia „muzyczny bank” rozbiła w 2014 albumem Lupus Electro, współtworzonym przez Katarzynę Nosowską, Natalię Przybysz czy Budynia z Pogodna. Kochają ją internauci — jej teledyski łącznie mają już ponad 60 milionów wyświetleń.

Tomasz Organek to laureat Fryderyka (wraz z Sofą) i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Listy przebojów i serca ludzi zdobył solową płytą Głupi. W tym roku był liderem Męskie Granie Orkiestra.

Film Orchestra to dziewięcioosobowy zespół, w składzie którego prócz Steve’a znaleźli się: Marek Pospieszalski (saksofony, klarnet, flet), Sławek Kosa Kosiński (gitara elektryczna), Kamil Filipski (gitara elektryczna i klasyczna), Moo Latte (elektronika, pady perkusyjne), Marta Kotaszewska (wiolonczela), Wojciech Zadrużyński (perkusja), Robert Rychlicki (bass) i Dj Funktion (gramofony).

DJ Funktion wraz z Nashem przez trzy lata z rzędu zostawali Mistrzami Świata DJ-ów federacji IDA. Od kilku lat obaj współpracują z Tofifest. Steve zasłynął dwa lata temu wielkim projektem Steve Nash & Turntable Orchestra, w którym połączył „orkiestrę” DJ-ów —turntablistów z orkiestrą symfoniczną.

14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 15–23 października 2016. Osią wiodącą tegorocznej edycji będzie dyskusja o buncie kobiet i walce o godność człowieka w nawiązaniu do filmu Ridleya Scotta Thelma i Louise, który w tym roku obchodzi 25-lecie premiery.

Bilety na koncert można kupić na Bilety24.pl w cenach: I pula: 50 zł, II pula: 55 zł, III pula: 65 zł. Więcej festiwalowych informacji w naszym serwisie internetowym oraz na Facebooku: facebook.com/tofifest.

_____________________________________

Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *