MUZYKA FILMOWA

Lista Przebojów Muzyki Filmowej RMF Classic

Od ponad 60 tygodni w każdą sobotę po godz. 15 na antenie radia RMF Classic gości Lista Przebojów Muzyki Filmowej. Pomysł realizowania tego typu audycji, opartej na wzorze list przebojów muzyki rozrywkowej, ale mającej treść nieco odmienną, mógł wydawać się ryzykowny. Muzyka filmowa rzadko bowiem pojawia się na playlistach znanych stacji radiowych, wyjątkiem są piosenki pochodzące z filmów. Słuchacze mają więc utrudniony dostęp do sountracków – tym bardziej, że w sklepach muzycznych wybór tego typu płyt jest bardzo ubogi, a do tego ich ceny zniechęcają do zakupu. I choć nabycie pojedynczych utworów przez Internet jest proste, to jednak wielu nie zadowala płaskie brzmienie formatu MP3. Stworzenie dwugodzinnej audycji, która uzależniona byłaby wyłącznie od głosów słuchaczy, mogło być więc przedsięwzięciem nieudanym. Na szczęście okazało się, że to był strzał w dziesiątkę!

 

1. Ennio Morricone Misja – Gabriel’s Oboe

 

2. Howard Shore Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia – Bridge Of Khazad Dum

  

3. Hans Zimmer Gladiator – Now We Are Free

 
 

4. Michał Lorenc Bandyta – Powrót

 
 

5. Joe Hisaishi Księżniczka Mononoke – The Legend Of Ashitaka 

Przez kolejne tygodnie na Liście pojawiały się utwory z takich filmów jak: Piraci z Karaibów, Marzyciel, Indiana Jones, Gwiezdne wojny, Troja, Amelia, Titanic i z wielu innych produkcji, które są niezwykłe nie tylko ze względu na obraz, ale przede wszystkim ze względu na ścieżkę dźwiękową. Audycja raczy nas muzyką Johna Williamsa, Hansa Zimmera, Dario Marianellego, Alexandre’a Desplat, Rahel Portman, Wojciecha Kilara, Bartosza Chajdeckiego, Michała Lorenca i wielu innych, polskich i zagranicznych kompozytorów – znanych bardziej bądź mniej. 

O powodzeniu listy świadczy nie tylko stale rosnąca liczba fanów strony na Facebooku, ale też fakt, iż propozycje do kolejnych notowań zyskały odrębny czas antenowy. W każdy czwartek od godziny 18 prowadząca program, Magdalena Miśka-Jackowska, prezentuje tematy muzyczne, które od kolejnego notowania będą starały się o głosy słuchaczy.
W dzisiejszym, 61. notowaniu, podium Listy zdobyły następujące utwory:
 
1. Luis Bacalov Django – Django


2. Neil Finn Hobbit – Niezwykła podróż – Song of The Lonely Mountain

 3. Hans Zimmer Sherlock Holmes – Discombobulate

Za tydzień następne notowanie. I tak jak kiedyś z niecierpliwością czekałam na listę przebojów z muzyką popularną, tak teraz nie mogę doczekać się każdego sobotniego popołudnia. Wbrew pozorom lista z melodiami, których nie słychać na co dzień w radiu, też może budzić emocje, a że muzyka filmowa zdobywa coraz większą popularność, program Magdy Miśki-Jackowskiej na RMF Classic będzie z pewnością coraz częściej słuchaną audycją.
Polecam głosowanie na stronie Listy Przebojów Muzyki Filmowej RMF Classic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *