FESTIWALE,  Transatlantyk

PGNiG Transatlantyk 2016 – znamy daty i plakat!

Oficjalny_plakat_-_wersja_pelna_6. edycja Festiwalu TRANSATLANTYK jest ważną premierą – po raz pierwszy impreza odbywa się w Łodzi, stolicy polskiego filmu. Również po raz pierwszy TRANSATLANTYK współpracuje ze sponsorem tytularnym, jakim jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Organizatorzy przedstawiają pierwsze ważne informacje dotyczące najbliższego Festiwalu! Kompletny opis struktury festiwalu poznamy na kolejnej konferencji prasowej.

Przyszłoroczna edycja PGNiG TRANSATLANTYK FESTIVAL odbędzie się w dniach 23 – 30 czerwca 2016 roku. To ważny moment, otwierający okres letnich festiwali w Polsce. Dzięki temu widzowie będą mieć pewność, że filmy, które zostaną wybrane z prestiżowych zimowych i wiosennych światowych festiwali – Cannes, Sundance czy Berlinale – zobaczą jako pierwsi w Polsce. Poza hitami przedstawiona zostanie szeroka panorama ambitnego kina światowego, filmy często niedostępne w regularnej dystrybucji; Festiwal będzie zatem jedyną okazją, by je zobaczyć! Równie wyjątkowo programowane będą inne części Festiwalu, czyli Muzyka, Edukacja & Inspiracje.

Znakomita większość festiwalowych seansów i wydarzeń będzie bezpłatna! Organizatorzy chcą, aby TRANSATLANTYK był otwarty i dostępny absolutnie dla każdego! „Używając siły filmu i muzyki chcemy rozmawiać na ważne tematy.” Więcej informacji na temat filmów, koncertów oraz wydarzeń – bezpłatnych i biletowanych – już wkrótce.

Przewodnią ideą przyszłorocznego Festiwalu TRANSATLANTYK jest katastrofa uchodźców, kryzys Europy, czy szerzej – całej zachodniej cywilizacji. Z tych emocji wyrasta przyszłoroczny plakat Festiwalu.

Autorem festiwalowego plakatu jest Tomasz Opasiński, jeden z najwybitniejszych polskich grafików komputerowych, na stałe mieszkający w Los Angeles. Opasiński jest współtwórcą blisko 500 kampanii filmowych, telewizyjnych i komputerowych dla wielu marek i agencji reklamowych. Był uczestnikiem, finalistą i jurorem wielu konkursów graficznych, m.in. Young Creatives Cannes Lions Contest, The Hollywood Reporter Annual Key Art Awards czy Golden Trailer Awards. To już trzeci plakat Tomasza Opasińskiego dla festiwalu TRANSATLANTYK. Jego poprzednie prace dla TRANSATLANTYKU były nagradzane na światowych konkursach graficznych (m.in. dwukrotnie na prestiżowym Film Festival Poster Awards).

Starałem się zilustrować przesłanie Festiwalu w sposób czytelny. Myślałem o sobie, otaczających mnie bliskich i milionach ludzi wokół, starałem się zrozumieć, jak myślimy jako tłum i czego nie zdołamy w tym tłumie zobaczyć. Temat jest niesamowicie trudny, nie tylko do zilustrowania jak i do sfilmowania, do opowiedzenia historii. To, co widzimy nie zawsze jest prawdą, przedstawiana prawda nie zawsze jest faktem. Czasami otaczający nas mur jest niewidzialny, a czasem jest tak wielki, że nie widzimy nic poza nim. – mówi Tomasz Opasiński, twórca plakatu.

(Materiał prasowy)

____________________________________

Facebook: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *