FESTIWALE,  Transatlantyk

Plakat Transatlantyk Film Festival 2017

Bardzo podoba mi się tegoroczny plakat Transatlantyk Festival. Nie mogę się doczekać animacji!
Hasłem przewodnim siódmej edycji Transatlantyku jest Siła Kobiety. To zaproszenie do rozmowy o roli kobiety we współczesnym świecie. Z tych emocji wyrasta festiwalowy plakat, stworzony przez Magdalenę Leraczyk.
Tegoroczna, siódma już edycja międzynarodowego festiwalu Transatlantyk odbędzie się w dniach od 14 do 21 lipca w Łodzi. Podczas Transatlantyku odbędzie się ponad 300 projekcji filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata – wśród nich obrazy prosto z festiwali w Cannes, Tribeca czy Berlinale. Filmy premierowe zostaną zaprezentowane w sekcjach Panorama i Docs – każdy z nich powalczy tym samym o Nagrodę Dystrybucyjną, nowe wyróżnienie przyznawane przez Transatlantyk. W tym roku motywem przewodnim festiwalu jest Siła Kobiety i to wokół tego hasła odbędzie się szereg pokazów i spotkań. Nie zabraknie seansów Kina Kulinarnego, wyjątkowego programu prowadzonego we współpracy z Berlinale, plenerowego Kina Łóżkowego – jednego z 10 najwspanialszych kin świata wg amerykańskiego serwisu BuzzFeed. Na miłośników muzyki czekają aż dwa międzynarodowe konkursy kompozytorskie, które zawsze gromadzą światową elitę młodych kompozytorów muzyki filmowej – Transatlantyk Instant Composition Contest oraz Transatlantyk Film Music Competition.

Festiwalowe akredytacje, umożliwiające wstęp na praktycznie wszystkie projekcje, są już dostępne na oficjalnej stronie festiwalu www.transatlantyk.org. Sprzedaż biletów na pokazy Kina Kulinarnego rusza 9 czerwca, a na seanse Kina Łóżkowego 13 czerwca. Bilety na pojedyncze seanse oraz promocyjne pakiety trafią do sprzedaży 4 lipca.

_____________________________________
Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *