MUZYKA FILMOWA

Pszczółka Maja wraca… na płycie CD!

2016-08-16 - GAD Records - Muzyka z serialu Pszczółka Maja na CD - okladka plytyCzeska muzyka z ponadczasowego japońskiego serialu animowanego zrealizowanego na podstawie niemieckiej książki! A do tego polskie piosenki śpiewane przez Zbigniewa Wodeckiego i Jana Kociniaka. To wszystko już wkrótce pojawi się na płycie.

Choć Zbigniew Wodecki przyznaje, że zaśpiewał Pszczółkę Maję przypadkiem, to związał z tym przebojem całe swoje życie. Oryginalna wersja piosenki, znana z czołówki animowanego serialu oraz małej płyty winylowej wydanej w 1981 roku, nie była jednak nigdy dostępna na CD. Teraz wraca z mniej znanymi Piosenką Konika Polnego i Piosenką Gucia (śpiewa filmowy Gucio – Jan Kociniak), ale przede wszystkim z oryginalną muzyką ilustracyjną Karela Svobody – dostępnej w Polsce po raz pierwszy!

To doskonały przykład, jak napisać tematy przyjazne młodszemu odbiorcy, ale dalekie od banału. Są tutaj i liryczne momenty, zdominowane przez fortepian i słodką sekcję smyczkową, i żywe, skoczne tematy eksponujące m.in. analogowe syntezatory. Barwna i spójna całość, spowita w nostalgicznej mgle – niegdyś słyszana jedynie na dalekim planie, schowana za dialogami i efektami dźwiękowymi, teraz powraca w pełnym blasku.

Płyta Pszczółka Maja to kolejne wydawnictwo oficyny GAD Records, która w swojej serii muzyki filmowej opublikowała m.in. soundtrack z kultowego serialu kryminalnego 07 zgłoś się oraz kompletną muzykę z W pustyni i w puszczy Władysława Ślesickiego. Okładkę ozdobiła ilustracja Dawida Ryskiego – uznanego grafika młodego pokolenia, współpracującego m.in. z Esquire, The New York Observer i wieloma polskimi magazynami. W książeczce dołączonej do płyty znalazł się tekst śledzący losy kolejnych adaptacji Pszczółki Mai.

Album ukazuje się jako jednorazowa, limitowana edycja – 500 sztuk. 

_____________________________________

Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *