Festiwal Muzyki Filmowej,  FESTIWALE,  MUZYKA FILMOWA,  Spotkania

Spotkania z kompozytorami na festiwalu w Krakowie

Master Classes, panele dyskusyjne, wykłady, demonstracyjne sesje nagraniowe w wytwórni filmowej Alvernia Studios, a także spotkania otwarte dla publiczności z najwybitniejszymi kompozytorami branży filmowej. Znamy szczegóły programu towarzyszącego tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej. Jest w czym wybierać!

To jedyna okazja do spotkania, tak genialnych kompozytorów, jak: Hans Zimmer, Patrick Doyle, Dario Marianelli czy Elliot Goldenthal. Młodzi kompozytorzy, wybrani przez jury konkursu FMF Young Talent Award, będą mieli wyjątkową okazję do pracy pod kierunkiem wybitnych specjalistów z Hollywood. Alvernia Studios — jedno z najnowocześniejszych studiów filmowych w Europie i wieloletni partner Festiwalu — będzie nie tylko gościć uczestników warsztatów, ale też zrealizuje profesjonalne nagranie zwycięskiej kompozycji.

Tegoroczny program spotkań otwartych i paneli dyskusyjnych jest spektakularny. Z fanami spotkają się: zdobywcy Oskara Hans Zimmer i Dario Marianelli, zdobywca nagrody za najlepszą muzykę na festiwalu w Cannes Johan Söderqvist oraz laureat nagrody BAFTA Garry Schyman.

Współpraca Festiwalu Muzyki Filmowej z Amerykańskim Stowarzyszeniem Kompozytorów, Autorów i Wydawców – ASCAP, sprawiła, że Kraków we wrześniu odwiedzi prawdziwa legenda nauczania profesjonalnego, Richard Bellis – kompozytor, zdobywca nagrody Emmy. Richard to były dyrektor Academy of Television Arts & Sciences przyznającej nagrody Emmy, były prezydent ASCAP, a od kilkunastu lat prowadzący najbardziej prestiżowe warsztaty dla młodych kompozytorów muzyki filmowej – ASCAP Television & Film Scoring Workshop with Richard Bellis. O udział w warsztatach i kursach z Bellisem ubiegają się młodzi kompozytorzy z całego świata.

Warsztaty w Krakowie ponownie poprowadzi dyrektor studiów z zakresu muzyki filmowej i telewizyjnej w USC Thornton School of Music Uniwersytetu Południowej Kalifornii — Daniel Carlin. Współpracował przy projektach filmowych i telewizyjnych m.in. z Francisem Coppolą, Whitney Houston, Tiną Turner, Georgesem Delerue, Ennio Morricone, Mauricem Jarrem, Dannym Elfmanem. Od lat tworzy programy dla kompozytorów w Sundance Institute i współpracuje z Recording Academy (przyznającą nagrody Grammy), a dwa razy był jej przewodniczącym.

O rosnącej roli muzyki telewizyjnej i tworzonej do gier video opowiadał będzie Garry Schyman, laureat nagrody przyznawanej przez BAFTA – British Academy of Film and Television Arts za ścieżki dźwiękowe do serii gier BioShock, a także do dziesiątków produkcji telewizyjnych, które odniosły światowy sukces. Zajęcia z kompozytorami poprowadzi Dyrektor ASCAP-u Shawn LeMone, wiceprezes ds. muzycznych wytwórni 20th Century Fox Rebecca Morellato, czy realizator nagrań ścieżek dźwiękowych do ponad stu produkcji filmowych i telewizyjnych, w tym oscarowego Życia Pi Brad Haehnel.

W ramach Master Classes odbędą się również panele otwarte dla publiczności. Będzie to jedyna okazja do spotkania tak utytułowanych kompozytorów jak: Hans Zimmer, Patrick Doyle, Dario Marianelli, Johan Söderqvist, Garry Schyman czy Elliot Goldenthal. Będzie można poznać bliżej szefów największych agencji kompozytorskich świata, przedstawicieli największych studiów filmowych czy legendarnych profesorów amerykańskich kształcących największych kompozytorów Hollywood.

Warsztaty potrwają od 24 do 28 września. Szczegółowy harmonogram spotkań znajduje się na stronie festiwalu.

(źródło: www.fmf.fm)

_____________________________________

Facebook: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk

Twitter: @klubfilmowy

_____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *