FESTIWALE,  MUZYKA FILMOWA,  Spotkania,  Transatlantyk

Talking Piano na Transatlantyku

taklingMożliwość słuchania opowieści mniej bądź bardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej jest dla mnie czymś zachwycającym. Miałam okazję uczestniczyć w kilku takich spotkaniach i nadal nie mogę wyjść z podziwu, w jaki sposób muzycy potrafią kreować nową rzeczywistość, wpływać na nasze emocje i nadawać autentyczności wydarzeniom w filmie poprzez stosowanie odpowiednich dźwięków i ciszy. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będę mogła znowu wziąć udział w takich sesjach podczas festiwalu Transatlantyk. Oto nowa propozycja poznańskiej imprezy.

Transatlantyk Festival Poznań proponuje w tym roku nową formułę spotkań z kompozytorami. Talking Piano to spotkania z zaproszonymi artystami (będą to między innymi Michael Price, Bruce Broughton oraz Peter Golub), którzy opowiadać będą o swoich twórczych działaniach i aktywności związanej z muzyką filmową i telewizyjną.Prowadzący – znany dziennikarz muzyczny Tim Burden – będzie w tych spotkaniach przewodnikiem i pomoże dowiedzieć się od mistrzów jak najwięcej szczegółów dotyczących ich pracy, ścieżek kariery, pomysłów artystycznych i fascynujących opowieści z życia twórców.

Formuła Talking Piano zawiera także prezentacje muzyczne na żywo, w tym również przy tytułowym fortepianie, który stanie się czymś znacznie więcej niż gigantycznym rekwizytem, będzie nośnikiem idei i emocji, nie zawsze wyrażalnych słowami. Pomiędzy muzyką wykonywaną na żywo, prezentowane będą także trudno dostępne nagrania video, a wszystko odbędzie się w atmosferze intymnej rozmowy. Każde spotkanie zakończy się pytaniami publiczności. Spotkania Talking Piano odbywać się będą w poznańskim Centrum Kultury Zamek, a czas trwania każdego z nich przewidywany jest na ok. 90 minut. Opis daje nadzieję na niezwykłe doświadczenia muzyczno-filmowe. Już nie mogę się doczekać!
_____________________________________
Facebook: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk

Twitter: @klubfilmowy

_____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *