FESTIWALE,  Tofifest

Tofifest 2015 – zapowiedź toruńskiego festiwalu

tofifest_2015_63013. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST odbywać się będzie w tym roku dniach 18-25 października w Toruniu. W ramach festiwalu przewidziane są trzy konkursy. On Air. Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych gromadzi obrazy pokazywane na najważniejszych festiwalach europejskich, m.in. w Rotterdamie, Cannes, i Wenecji. Shortcut. Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych to szansa dla twórców krótkich form filmowych. From Poland to z kolei Konkurs Polski, podczas którego zaprezentowane zostaną produkcje rodzime, a ich twórcy będą obecni na festiwalu.

Pozostałe sekcje przedstawiają się równie interesująco: Mistrzowie, Focus, Retrospektywy narodowe (w tym roku poznamy bliżej kino irańskie), Forward, Zjawiska, Forum 2014/2015 (najlepsze obrazy sezonu) i Lokalizacje – to okazja na spotkania z kinem zarówno popularnym, jak i wymagającym głębszej refleksji.

Tofifest charakteryzuje się jako festiwal „oryginalny i niepokorny”. 

Niepokorność to kręgosłup ideologiczny festiwalu, to odwaga pokazywania dorobku nieszablonowych twórców, wciąż niepoznanych kinematografii, zaskakującego łączenia w programie różnych esencji X Muzy. To właśnie magnetyzujący, twórczy niepokój powoduje, że jesteśmy niepowtarzalni – pisze dyrektor festiwalu, Kafka Jaworska.

Jako że jest to wydarzenie odbywające się w moim pięknym Toruniu, serdecznie Was do nas zapraszam! Zachęcam nie tylko do udziału w projekcjach, ale i do  spacerów po toruńskiej Starówce i innych uroczych zakątkach, które czynią z miasta miejsce wyjątkowe!

Tytuły znajdujące się w poszczególnych sekcjach oraz szczegóły programu są sukcesywnie prezentowane na stronie www.tofifest.pl.

_____________________________________

Facebook: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *