Wydarzenia

Toruń Blog Meeting #8

Zdj. Hanza Cafe Toruń
Wątek autotematyczny (i pozafilmowy) na moim blogu pojawia się rzadko, ale przyszedł czas, aby zaistniał po raz kolejny. W miniony wtorek po raz ósmy odbyło się spotkanie blogerów z województwa kujawsko-pomorskiego Toruń Blog Meeting. Ja zaś miałam okazję brać w nim udział po raz pierwszy, bo wcześniejsze plany odwiedzin zawsze coś krzyżowało. Do Hanza Cafe – bardzo przyjemnego lokalu na ul. Piekary 28 w Toruniu – przybyło tyle osób, że ledwo się zmieściliśmy. Padła nawet propozycja, aby udostępnić pomieszczenia kuchenne, ale ostatecznie wszyscy znaleźli miejsca przy stołach. Do pysznej kawy autorki blogów kulinarnych serwowały swoje wypieki (smaczności!).
Kilka godzin trwały rozmowy o naszych zainteresowaniach, doświadczeniach w prowadzeniu bloga, problemach, jakie sprawia nam to zajęcie i satysfakcji, jaką czerpiemy z tworzenia postów. Okazuje się, że do kujawsko-pomorskiej blogosfery należą ludzie o przeróżnych pasjach, umiejętnościach i charakterach. Łączy ich zaś jedno: wszyscy o tym piszą. Jedni interesują się szeroko bądź wąsko pojętą kulturą (w tym literaturą i filmem), drudzy kochają fotografię, psy lub króliki, inni uwielbiają gotować i piec. Tematyka blogów z regionu obejmuje również motoryzację, wizaż, marketing internetowy czy życie studenckie. To jednak nie wszystkie profile lokalnej blogosfery – lista adresów blogów, których autorzy byli obecni na spotkaniu, znajduje się na stronie facebookowej Hanza Cafe. Wśród uczestników znalazły się również osoby, które dopiero zamierzają założyć blog – a ich pomysły są bardzo obiecujące.
Wtorkowy Toruń Blog Meeting był dla mnie przede wszystkim świetną okazją do poznania fantastycznych ludzi, którzy tworzą coś nowego, ciekawego i nie ograniczają się do przyswajania opinii i informacji. Sami kreują określony punkt widzenia i prezentują własną wizję świata. W jednej z rozmów padło ciekawe stwierdzenie, które można by sprowadzić do słów: „Nie warto martwić się tym, że ktoś już pisze o czymś, o czym ja chcę pisać. Nie trzeba porównywać się z innymi i myśleć, że pewnie robi się coś gorzej. Skoro pisanie daje mi satysfakcję i radość, będę to robić, niezależnie od tego, czy jestem bardzo oryginalna, czy nie.” Takie podejście pozwala być autentycznym – a przecież o to nam chodzi! Oczywiście, dbałość o wysoki poziom merytoryczny i językowy powinna być podstawową zasadą każdego blogera. Jeśli więc taką zasadę przyjmujemy, to piszmy i nie oglądajmy się na nikogo!
Mam nadzieję, że krąg toruńskiej (lokalnej) blogosfery będzie się poszerzał i że uda się nam stworzyć społeczność, która wzajemnie się wspiera i dzięki temu rozwija swój warsztat. A tymczasem czekam na kolejne spotkanie – tym razem być może z udziałem prelegenta, który rozjaśni zawiłe tajniki blogowania. Bo wbrew pozorom jest to zagadnienie bardzo złożone i wcale nie najłatwiejsze!

5 komentarzy

 • yllla

  a ja się już 2 razy wybierałam i zawsze coś wypadało i to zawsze coś poważnego, ale może w końcu też będę miała okazję do Was dołączyć 🙂

 • Dire Wolf

  Oj tam, też byłem pierwszy raz i było świetnie. Niestety ze względu na ilość gości i to, że musiałem wyjść wcześniej, nie dało się poznać wszystkich. Los okazał się jednak szczęśliwy. Przypadkowo wybrana na siedzisko kanapa spowodowała, że poznałem kilka ciekawych osób, m.in. Ciebie Aniu 😉 resztę nadrobię innym razem, bo wierzę, że, jest jeszcze wiele ciekawych osób i opowieści do poznania. Pozdrawiam

 • Klaudia

  Również byłam po raz pierwszy, ale my czuliśmy się nieco wyalienowani. No i nie mieliśmy tyle odwagi, by samemu zintegrować się.
  Mam nadzieję – do następnego spotkania bloggerów! 🙂

  • Anna Józefiak

   Ja zazwyczaj w nowym towarzystwie też nie czuję się najlepiej, więc Cię rozumiem. Okazało się jednak, że wczoraj pojawiły się również moje dawne koleżanki ze studiów – i o tyle było mi łatwiej :). Bez nich na pewno byłoby mi nieswojo. Na pewno na kolejnym spotkaniu będziecie już czuli się swobodniej – mam nadzieję, że się poznamy 🙂 Pozdrawiam i do zobaczenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *