FESTIWALE,  MUZYKA FILMOWA,  Spotkania,  Transatlantyk,  Wywiady

Wywiad z Johnem Debneyem w „FilmPRO”

John DebneySierpień roku 2015 był upalny. Temperatura na dachu Multikina w Poznaniu sięgała 80 stopni. Atmosferę podgrzewały seanse filmowe, wydarzenia i spotkania z filmowcami, które odbywały się w ramach festiwalu Transatlantyk w Poznaniu.

Był piątek, 14 sierpnia. Tego poranka nic nie wskazywało na to, że gorączka ustąpi. W drodze do hotelu Andersia w centrum miasta nerwowo powtarzałam w myślach kolejne pytania i modliłam się, aby mój angielski nie zawiódł. Starałam się nie myśleć o tym, że za chwilę będę miała okazję porozmawiać z kompozytorem nominowanym do Oscara za muzykę do Pasji Mela Gibsona, z twórcą muzyki do takich filmów, jak Iron Man 2, Sin City czy Wyspa piratów. Ta myśl bardzo mnie onieśmielała!

W hotelowym lobby panował przyjemny chłód. Po 10 minutach oczekiwania pojawił się John Debney. Zaprosił mnie do stolika. Był bardzo uprzejmy, uważnie słuchał moich pytań i dawał wyczerpujące odpowiedzi. Miał bardzo napięty harmonogram, a mimo to rozmawiał ze mną dłużej, niż wcześniej było to zaplanowane. Na koniec zgodził się na wspólne zdjęcie i odjechał na kolejne spotkanie. Ja zostałam sama w holu z ponad trzydziestominutowym nagraniem na moim smartfonie, z ogromnym bólem głowy – i ze wspomnieniem, które długo będę przywoływać z radością i satysfakcją.

Wywiad, który przeprowadziłam z artystą, właśnie ukazał się w magazynie „FilmPRO” (nr 3(23)/2015). Zachęcam do lektury – i do spotkania z serdecznym człowiekiem, wrażliwym artystą i jego wspaniałą muzyką.

Wywiad JD

John Debney 1

 

____________________________________

Facebook: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *