Camerimage,  NIE TYLKO FILM,  Wydarzenia

XXIX WELCONOMY FORUM IN TORUŃ

„Welconomy Forum in Toruń” to kongres społeczno-ekonomiczny, na którym spotykają się przedstawiciele świata nauki, kultury, ekonomii i polityki

Prowadzone rozmowy dotyczą nowych rozwiązań i możliwości współpracy na różnych obszarach. XXIX odsłona forum odbyła się w dniach 30-31 maja 2022 w Toruniu.

Jednym z punktów programu tegorocznej edycji był panel dotyczący obecnego stanu oraz roli sektora kreatywnego w województwie kujawsko-pomorskim. W spotkaniu wzięli udział goście z Polski i Litwy, reprezentujący m.in. centra kultury i sztuki, kina oraz uczelnie; obecni byli też twórcy związani z produkcją filmów i gier.

Podczas panelu uczestnicy wysłuchali dwóch prezentacji. Doktor Edyta Plaskonka-Pruszak z Katedry Przemysłów Kreatywnych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zwróciła uwagę na wpływ pandemii na aktywność w przestrzeni CS. Na przykładach konkretnych instytucji kulturalnych przedstawiła też charakter i motywacje działań wybranych placówek, które mimo licznych utrudnień rozwijają się z powodzeniem.

Drugą prezentację poprowadzili przedstawiciele Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu – Kazik Suwała, dyrektor centrum, oraz Roman Tonder. Omówili oni charakter i ideę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE oraz przedstawili projekt kompleksu, który ma powstać do 2025 roku dzięki dotacji przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Toruń. Więcej informacji na temat ECF znajdziecie TUTAJ.

W drugiej części spotkania, podczas indywidualnych rozmów, goście mieli możliwość wymiany doświadczeń w pracy w sektorze kreatywnym, a także nawiązania wielokierunkowej współpracy między reprezentowanymi przez nich instytucjami.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez ośrodek Enterprise Europe Network, działający przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., a współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza.

Szczegóły dotyczące „Welconomy Forum in Toruń” znajdziecie TUTAJ.

[zdj. Jarosław Zieliński]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *