FESTIWALE,  Transatlantyk

Yoko Ono przypłynie Transatlantykiem 2013

Pogoda za oknem wyjątkowo nie sprzyja myśleniu o lecie. Wiosny nie widać, a do sierpnia tym bardziej jest daleko… Ale wiadomości, które co jakiś czas przychodzą na moją pocztę mailową, podgrzewają nadzieję na to, że i wiosna przyjdzie, i lato będzie gorące… Oto co znalazłam w skrzynce od nadawcy ukrytego pod nazwą Press Transatlantyk:

Legenda światowej awangardy Yoko Ono, gwiazdą Festiwalu Transatlantyk 2013! Artystce towarzyszyć będzie Thurston Moore, kultowy amerykański gitarzysta i wokalista zespołu Sonic Youth. Na zaproszenie twórcy festiwalu transatlantyk – Jana A.P. Kaczmarka -Yoko Ono i Thurston Moore po raz pierwszy zagrają koncert w Polsce.

Yoko Ono jest tegoroczną laureatką Transatlantyk Glocal Hero Award. Nagroda stanowi uznanie dla działań artystki na rzecz światowego pokoju i jej zaangażowania w sprawy społeczne. Wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu osiemdziesiątych urodzin artystki. W 2012 roku nagrodę Transatlantyk Glocal Hero Award otrzymali Elżbieta i Krzysztof Pendereccy.

Koncert odbędzie się 7 sierpnia 2013. Bilety dostępne w sprzedaży od 2 kwietnia 2013.
 Nie znam twórczości Yoko Ono, jednak nazwisko nie jest mi obce. Dlatego też liczę na to, że kolejna odsłona Transatlantyku będzie równie ciekawa lub jeszcze ciekawsza niż zeszłoroczna, w której miałam szczęście uczestniczyć do utraty tchu. Czy znowu uda mi się wypłynąć w niezwykły rejs? Zobaczymy… Ale samo oczekiwanie już sprawia wielką przyjemność…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *