FESTIWALE,  Koncerty,  Piosenka i Ballada Filmowa

Z piosenką i balladą filmową na Broadway

brodway_6_

„Broadway Goes Hollywood” — niezwykły koncert musicalowy warszawskiego Teatru Rampa zainauguruje VII edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej. Po raz pierwszy w Toruniu, po raz pierwszy w nowoczesnych wnętrzach Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki — dla wszystkich tych, którzy chcą wybrać się w magiczny świat muzyki, piosenki i tańca. Impreza otwarcia festiwalu odbędzie się 4 sierpnia 2016 roku o godzinie 20:00 w CKK Jordanki. Bilety do nabycia od 18 kwietnia 2016 roku w kasie CKK Jordanki oraz na stronie internetowej www.piosenkafilmowa.pl.

„Broadway Goes Hollywood” to koncert musicalowy ukazujący wyjątkowe przeboje teatru muzycznego ostatniego stulecia, które zaprezentowane zostały na wielkim, srebrnym ekranie, na krótko po ich scenicznych prapremierach.

Utwory w zupełnie nowych, stworzonych przez Jana Stokłosę aranżacjach oraz w układach choreograficznych przygotowanych przez hiszpańskiego choreografa Santiago Bello doskonale oddają klimat danego musicalu. Złączone klamrą stylistyki Broadwayu, przeniosą widzów w jakże amerykańską dziedzinę, jaką jest musical — informuje Jakub Wocial, reżyser musicalu oraz kierownik artystyczny sceny muzycznej Teatru Rampa.

Wśród solistów usłyszymy Paulinę Janczak, Olę Bieńkowską, Jakuba Wociala i gościa specjalnego — Sanne Mieloo — utalentowaną holenderską aktorkę musicalową.

Sanne Mieloo, zafascynowana projektem „Broadway Street — The Show”, z radością przyjęła zaproszenie do „MusicaLove”. Swoje umiejętności szlifowała w MusicAll Factory i Fontys Conservatorium. W 2006 roku stworzyła solowy koncert „The Thin Ice” z muzyką zespołu Pink Floyd i własnymi tekstami. W marcu 2013 roku odbyła się wiedeńska prapremiera broadwayowskiego hitu „Natürlich Blond”, w którym Sanne zagrała główną rolę. Od listopada ubiegłego roku Sanne na stałe współpracuje przy wydarzeniu „Broadway Exclusive” — dodaje Jakub Wocial.

Muzycy, tancerze i soliści zabiorą wszystkich przybyłych w musicalową podróż do Hollywood za sprawą kultowych przebojów. W ten wyjątkowy wieczór usłyszymy znane i lubiane utwory z produkcji kinowych i musicalowych, takich jak „Skyfall”, „Titanic”, „Les Miserables”, „The Bodyguard”, „Jesus Christ Superstar”, „Jekyll & Hyde”, „West Side Story” czy „Jersey Boys”.

VII edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej odbędzie się w dniach 4–6 sierpnia 2016 roku.

(Informacja prasowa)

____________________________________

Facebook: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
____________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *