NIE TYLKO FILM

ANNA LASOTA – „ESSENCE”

Pod koniec minionego roku Anna Lasota, śpiewaczka operowa i musicalowa, wydała swoją pierwszą płytę. Przed nami koncert promujący album.

Tytuł Essence to między innymi odniesienie do utworów zebranych na płycie – są one istotą, esencją muzycznych poszukiwań artystki i stanowią materiał, który w sposób najbardziej wyrazisty oddaje wokalne i interpretacyjne umiejętności Anny Lasoty.

W związku z wydaniem albumu już 15 marca br. o godz. 19.00 w Auli Artis w Poznaniu odbędzie się koncert, który swoim charakterem odbiegać będzie jednak od typowego wydarzenia promującego płytę.

Artystce bardzo zależy na tym, aby koncert ten wyszedł poza schematyczne myślenie o tego typu przedsięwzięciach. Rozbudowany o reżyserię, scenografię i ruch sceniczny zaprosi słuchaczy do innego spojrzenia na songi wykonywane na płycie. Dodatkowe bodźce na pewno wpłyną na atrakcyjność odbioru i wrażeń.

Reżyserią koncertu zajmie się Artur Romański, który na co dzień związany jest z Teatrem Animacji w Poznaniu; scenografię opracuje Marta Madej, zaś popisy taneczne obejrzymy w wykonaniu Bartosza Dopytalskiego, Jakuba Grzelaka i Mateusza Adamczyka. Zaskoczeniem dla zaproszonych gości z pewnością będą zupełnie nowe kompozycje Tomasza Lewandowskiego do słów Uli Gotowickiej w interpretacji Anny Lasoty.

Zabieganie o szczegół i detal w muzyce, poszukiwanie magii i prawdy scenicznej to na pewno przewodnie hasła, pod egidą których odbędzie się koncert promujący płytę Essence. Już nie możemy się doczekać!

[Fot. Szczepaniak Studio]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *