Koncerty,  MUZYKA FILMOWA

Anna Lasota ESSENCE

Pod koniec minionego roku Anna Lasota, śpiewaczka operowa i musicalowa, wydała swoją pierwszą płytę. Przed nami koncert promujący album.

Tytuł Essence to między innymi odniesienie do utworów zebranych na płycie – są one istotą, esencją muzycznych poszukiwań artystki i stanowią materiał, który w sposób najbardziej wyrazisty oddaje wokalne i interpretacyjne umiejętności Anny Lasoty.

W związku z wydaniem albumu już 15 marca br. o godz. 19.00 w Auli Artis w Poznaniu odbędzie się koncert, który swoim charakterem odbiegać będzie jednak od typowego wydarzenia promującego płytę.

Artystce bardzo zależy na tym, aby koncert ten wyszedł poza schematyczne myślenie o tego typu przedsięwzięciach. Rozbudowany o reżyserię, scenografię i ruch sceniczny zaprosi słuchaczy do innego spojrzenia na songi wykonywane na płycie. Dodatkowe bodźce na pewno wpłyną na atrakcyjność odbioru i wrażeń.

Reżyserią koncertu zajmie się Artur Romański, który na co dzień związany jest z Teatrem Animacji w Poznaniu; scenografię opracuje Marta Madej, zaś popisy taneczne obejrzymy w wykonaniu Bartosza Dopytalskiego, Jakuba Grzelaka i Mateusza Adamczyka. Zaskoczeniem dla zaproszonych gości z pewnością będą zupełnie nowe kompozycje Tomasza Lewandowskiego do słów Uli Gotowickiej w interpretacji Anny Lasoty.

Zabieganie o szczegół i detal w muzyce, poszukiwanie magii i prawdy scenicznej to na pewno przewodnie hasła, pod egidą których odbędzie się koncert promujący płytę Essence. Już nie możemy się doczekać!

(fot. Szczepaniak Studio)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.