FESTIWALE,  MUZYKA FILMOWA,  Transatlantyk

Zapowiedź konkursu Transatlantyk Instant Composition Contest 2018

Uwielbiam ten konkurs!!!

„Transatlantyk Festival w Łodzi ogłasza nabór do udziału w Transatlantyk Instant Composition Contest™ (TICC). To wyjątkowe i prestiżowe wydarzenie; jedyny na świecie konkurs symultanicznej kompozycji, czyli improwizacji synchronicznej do obrazu!

Transatlantyk Instant Composition Contest™ to widowiskowy i jedyny na świecie konkurs symultanicznej kompozycji i improwizacji synchronicznej do obrazu na fortepianie. Młodzi artyści, którzy mają talent do improwizacji i wyrażania emocji za pośrednictwem instrumentu, znajdują tu jedyne w swoim rodzaju wyzwanie. Oglądają krótki materiał filmowy po czym, na scenie, na oczach widzów muszą stworzyć spójną z obrazem kompozycję. Filmy po raz pierwszy poznają podczas przesłuchań. Sztuka ta wymaga niezwykłej wyobraźni muzycznej i emocjonalnej, a także wyjątkowej biegłości technicznej.

Podczas Transatlantyk Festival odbywają się dwa wyjątkowe międzynarodowe konkursy kompozytorskie, których pomysłodawcą jest twórca i dyrektor festiwalu, kompozytor, laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek: Transatlantyk Film Music Competition™ (TFMC) oraz Transatlantyk Instant Composition Contest™ (TICC).

Transatlantyk Instant Composition Contest przebiega w dwóch etapach. Pierwszy stanowią przesłuchania otwarte, do których mogą przystąpić wszyscy zgłoszeni uczestnicy. Do finału, stanowiącego drugi etap przesłuchań konkursowych, Jury wybiera 10 młodych najbardziej kreatywnych muzyków. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zwycięzcą konkursu TICC został Polak Jakub Czerski. Natomiast w konkursie TFMC pierwsza nagroda przypadła w udziale Ruslanowi Perezhilo (Łotwa).

W Jury Konkursu w ubiegłych latach zasiadały tak wybitne i znane osobowości, jak m.in.: John Debney, Richard Gladstein, Marco Beltrami, Jóhann Jóhannsson, Jean-Michel Bernard oraz Jan A.P. Kaczmarek.

Transatlantyk Instant Composition Contest™ (TICC) jest jednym z flagowych projektów Festiwalu, wyjątkowym wydarzeniem opartym na idei spontanicznego muzycznego reagowania na obraz. Wymaga także biegłości technicznej w grze na fortepianie. W intencji twórcy konkursu Jana A.P. Kaczmarka, TICC ma służyć budowaniu warsztatu kompozytora, a w szczególności rozwijaniu umiejętności instynktownej interakcji z obrazem.

Zwycięzca konkursu otrzyma:

Tytuł: Transatlantyk Instant Composer 2018- First Prize – 15 000 PLN

Jury przyzna również:

Transatlantyk Instant Composer – Second Prize – 7 500 PLN

Transatlantyk Instant Composer – Third Prize – 5 000 PLN

 

Terminy:

– termin nadsyłania zgłoszeń: 13 lipca 2018;

– I etap przesłuchań oraz przesłuchania finalistów w drugiej części dnia 18 lipca 2018;

– ogłoszenie zwycięzców podczas uroczystej Gali Zamknięcia 20 lipca 2018.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępny na stronie www.transatalantyk.org.

(Informacja prasowa)

___________________________________

Instagram: @klubfilmowy
Twitter: @klubfilmowy
Pinterest: Klub Filmowy Obraz i Dźwięk
_____________________________________

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *