Camerimage,  FESTIWALE

CAMERIMAGE WRACA DO TORUNIA!

Na taką informację prasową czekałam kilka lat!

„Jest nam miło Państwa poinformować, iż 27. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE odbędzie się w dniach 9-16 listopada 2019 roku w Toruniu. Dla niektórych z Państwa będzie to nowe, nieznane miejsce, dla nas jednak powrót do korzeni – zarówno festiwalu, którego pierwsze siedem edycji odbyło się jeszcze w XX wieku właśnie w Toruniu, jak i organizującej to wydarzenie Fundacji Tumult, która do dzisiaj ma w tym mieście swoją siedzibę. Pracujemy wspólnie z władzami Miasta Torunia oraz wszystkimi starymi i nowymi partnerami nad nową edycją i liczymy, że wkrótce podzielimy się z Państwem pierwszymi ogłoszeniami dotyczącymi programu oraz logistyki festiwalu.

Duża część z Państwa brała udział w wielu pamiętnych, na różne sposoby wyjątkowych, edycjach Festiwalu CAMERIMAGE, w trakcie których podzieliliśmy się z Wami tysiącami ciekawych filmów o wielkich walorach wizualnych i zaprosiliśmy na setki spotkań, wystaw i wydarzeń towarzyszących. Przez ostatnie 26 lat Festiwal CAMERIMAGE ewoluował na dziesiątki różnych sposobów, potwierdzając raz i na zawsze swą ogólnoświatową markę. Przenosiny tak dużego wydarzenia kulturalnego stawiają przed nami wszystkimi ogromne wyzwania, niemniej jednak, jesteśmy przekonani, że zmiany organizacyjne nie odbiją się w żaden sposób na jakości oraz różnorodności festiwalu. Wręcz przeciwnie – czujemy, że dostaliśmy zastrzyk nowej energii, którą przekujemy w udaną 27. edycję CAMERIMAGE. I nade wszystko głęboko wierzymy w słowa napisane niegdyś przez Wisławę Szymborską: Każdy przecież początek, to tylko ciąg dalszy.

Zapraszamy w dniach 9-16 listopada do Torunia na 27. edycję festiwalu CAMERIMAGE!

Po wieloletniej nieobecności w mieście, Festiwal wraca do Torunia. Znacie też średniowieczną, toruńską legendę o flisaku, który grając na skrzypkach, opanował szerzącą się w mieście plagę żab, wyprowadzając natrętne płazy poza mury miejskie. Teraz – tak jak obiecaliśmy, na 100 dni przed Festiwalem – mamy przyjemność zaprezentować nasz tegoroczny plakat!

Przedstawia on innego, naładowanego pozytywną energią artystę – filmowca, który sprowadzi do Torunia inny rodzaj Żab – te Złote, które już w listopadzie trafią do rąk największych artystów obrazu filmowego: gości 27. Edycji Międzynarodowego Festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Autorem plakatu jest, znany z oprawy 25. jubileuszowej edycji Camerimage, Piotr Jabłoński /nicponim/, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki w Białymstoku. Pracował dla Bungie, Arkane Studios, ArenaNet, Aaron Sims Creative, Wizards of the Coast, DC Comics, Axis Animation, TBWA/Paris , Games Workshop, PlatigeImage, NetEase Games, Tokkun Studio, Aggressive Tv, Centipede Press, Applibot, Evermotion i wielu innych. Piotr Jabłoński jest reprezentowany przez Richard Solomon Artists Representative LLC.”

Więcej informacji na stronie www.camerimage.pl.

[Informacja prasowa]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *