FESTIWALE,  Tofifest

21. EDYCJA FESTIWALU TOFIFEST | ZAPOWIEDŹ

Emmett Brown – naukowiec-wizjoner motywem przewodnim 21. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze!

Cofamy się do lat 80. XX wieku. Triumfy święci Kino Nowej Przygody, a Robert Zemeckis podąża szlakiem, który w ubiegłej dekadzie bezbłędnie wyznaczyli George Lucas i Steven Spielberg. Dla osób, które posiadały wówczas kolekcję filmowej serii Powrót do przyszłości na kasetach VHS, a także dla tych, którzy chcieliby po raz pierwszy przeżyć przygodę podążania krok za krokiem w poszukiwaniu drogi do podróży w czasie, mamy wspaniałą wiadomość. Z radością ogłaszamy, że nieodparta chęć odkrycia nowego i nieograniczona wyobraźnia bohaterów trylogii Roberta Zemeckisa stanowią motyw przewodni tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!

Maraton z Powrotem do przyszłości

W fikcyjnej postaci niepokornego i wizjonerskiego naukowca Emmetta Browna dostrzegamy bowiem upór i konsekwencję w odkrywaniu nieodkrytego i nazywaniu nienazwanego. Z pewnością towarzyszyła ona wielu spośród naukowców, którzy swoimi osiągnięciami obalali stereotypy i wyznaczali kolejne drogi rozwoju ludzkości. Festiwalowi widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję do obejrzenia wszystkich części Powrotu do przyszłości – opowieści o bezgranicznej wyobraźni, międzypokoleniowej przyjaźni i wyjątkowych odkryciach. A to wszystko w zrekonstruowanej wersji na dużym ekranie!

Serdecznie zapraszamy do wyruszenia wspólnie z nami w filmową podróż, wykraczającą daleko poza granice wyobraźni – mówi Kafka Jaworska, dyrektorka festiwalu – tym bardziej, że rok jest szczególny, obchodzimy bowiem 550. rocznicę urodzin wybitnego matematyka, ekonomisty i przede wszystkim astronoma, który „wstrzymał słońce, ruszył ziemię”, a w czasach sobie współczesnych swoim odkryciem zmienił oblicze świata.

TOFIFEST niezmiennie w Toruniu

MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 27 czerwca do 2 lipca 2023 roku, jak zawsze w Toruniu. Widzów zaprosimy na projekcje festiwalowe do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz kina plenerowego na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w ruinach Zamku Krzyżackiego. Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania, a widzowi pozostawia poszukiwanie drogi do odpowiedzi.

Wszelkie informacje o nadchodzącym festiwalu znajdziecie jak zawsze na stronie internetowej tofifest.pl oraz na naszym profilu facebookowym.

PROGRAM TOFIFEST 2023

Mecenasem MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze jest Gmina Miasta Toruń, Partnerem Głównym Województwo Kujawsko-Pomorskie, Sponsorem Głównym TZMO S.A. i Marka Bella, Sponsorami ONDE S.A., PGE Toruń S.A., Apator S.A., Urbitor Sp. z o. o., Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu oraz marka Freixenet. Oficjalny hotel – Hotel Bulwar.

[Informacja prasowa]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *